استراتژی دیوار فروش ، sell wall ، سل وال
آموزش بلاک چین خرید و فروش سرمایه گذاری

استراتژی دیوار فروش

استراتژی دیوار فروش

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال: یکی دیگر از راهکارهایی که نهنگ ها برای بلعیدن سرمایه در بازار دارند، «ایجاد sell wall یا دیوار فروش» است و لازمه آن، در اختیار داشتن سرمایه زیاد و همچنین بهره‌ مندی از اطلاعات کافی در رابطه با بازار است. استراتژی دیوار فروش معمولا در مورد ارزهایی کارساز است که مطمئنأ در آینده‌ ی نزدیک ارزش آنها چند برابر رشد پیدا می‌کند. نهنگ‌هایی که از این روش استفاده می‌کنند، همواره به اطلاعات داخلی دسترسی دارند و پیش از آنکه کل بازار بداند؛ متوجه تغییرات آن می‌شوند.

آموزش خرید فروش ارز دیجیتال

استفاده ی نهنگ ها از استراتژی دیوار فروش ( sell wall )

نهنگ ها، ارزهای ارزان قیمت می‌خرند، آنها را نگه می‌دارند و از همین راه سود میکنند. هر چقدر سرمایه بیشتری داشته باشند، بیشتر می‌توانند قیمت ها را تغییر دهند. روش انجام این کار به این صورت است که قیمت‌ها به صورت تصنعی پایین نگه داشته می‌شوند. نهنگ‌ها دیوار (sell wall) بزرگی را ایجاد می کنند. این موضوع به خوبی در نمودار ها قابل مشاهده است. سل وال قیمت را پایین می‌کشد. یک نکته مهم که در اینجا میتوان به آن اشاره کرد این است که به دنبال یک اتفاق قیمت ها همانطور ثابت می‌مانند و بالا نمی‌روند. این موضوع سرمایه‌داران را نگران کرده و آنها را به فروش، آن هم با پایین ترین قیمت ممکن ترغیب میکند. نهنگ ها هم از این فرصت طلایی برای خرید استفاده می‌کنند.

نقش رسانه ها در استراتژی دیوار فروش ( سل وال )

همزمان با منتشر شدن این خبر در خبرگزاری ها و کانال های اطلاع رسانی، سل وال ها برداشته می‌شوند. حتما با مفهوم (Surge price) یا قیمت نوسانی آشنا هستید؛ یعنی زمانی که همزمان با بالا رفتن تقاضا، هزینه نیز افزایش پیدا کند. از این رو، با برداشته شدن سل وال موج قیمتی بزرگی در بازار بلند میشود و کانال ها شروع میکنند به ارسال خبرهای این ارز در حال رشد و افراد عادی هم برای عقب نماندن از این موقعیت به اصلاح عالی دوباره موجی از خرید ها را روانه بازار میکنند.

پامپ و دامپ در استراتژی دیوار فروش

وقتی که حاشیه قیمتی به اندازه کافی گسترش پیدا کرد، نهنگ ها دامپ کردن را آغاز میکنند.  این روش نیز در نهایت به پامپ و دامپ ختم می شود. از آنجا که نهنگ ها سرمایه زیادی در دست دارند، می توانند مدت ها این کار را ادامه دهند.

آموزش خرید فروش ارز دیجیتال

 

این نکته را همیشه در ترید کردن ( خرید و فروش ارز های دیجیتال ) مد نظر داشته باشید : که اگر تجربه کافی برای اینکار ندارید هرگز و هرگز وارد ترید کوتاه مدت نشوید که ناخواسته در دام این نهنگ ها نیوفتید.

اگر تجربه کافی برای ترید کوتاه مدت ندارید وارد سرمایه گزاری بلند مدت شوید و روی ارز هایی سرمایه گزاری کنید که پشتوانه خوبی دارند به این صورت که از یک ارز آینده دار مقداری خرید کنید و به کیف پول مخصوص آن انتقال داده و با خیال راحت آن را کنار بگزارید بعد از گذشت چند ماه و با رشد بازار نهایتأ ارز خریداری شده شما هم سود قابل قبولی داشته است.

2 پاسخ به “استراتژی دیوار فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *