استخراج NXT
استخراج ارز

استخراج NXT

ارز دیجیتال نکست چیست به همراه آموزش استخراج NXT

براى استخراج ارزهاى رمزنگارى نیاز به سخت افزارهاى مناسب استخراج آن ارز داریم و همچنین باید بصورت مداوم دستگاه هاى همیشه روشن و درحال استخراج خود را مراقبت و به روز رسانى کنیم. این بخاطر این است که اکثر ارزهاى رمزنگارى را باید از طریق  الگوریتم اثبات کار (Proof of Work) استخراج کرد و این به معناى صرف قدرت پردازشی سیستم شما براى حفظ و ثبت تراکنشهای شبکه و دریافت سکه به عنوان پاداش است. ارز دیجیتال nxt از الگوریتم اثبات سهام (Proof of Stake) بهره می برد، در این الگوریتم استخراج بر اساس میزان سهامى که شما از آن ارز دیجیتال دارید صورت میگیرد. به طور مثال هرچه تعداد بیشترى ارز nxt در کیف پول خود داشته باشید در استخراج NXT سکه بیشترى دریافت می کنید. این الگوریتم مزایاى بسیارى دارد که یکى از مهمترین آنها صرفه جویى در مصرف انرژى است.

ما براى افرادى که مى خواهند وارد استخراج ارزهای دیجیتال شوند اما بنا به دلایلی علاقه اى به پرداخت پول براى خرید تجهیزات ندارند و همچنین اهل ریسک در استخراج به صورت ابری (Cloud Mining)  (لینک) نیستند،استخراج  ارز NXT را پیشنهاد می دهیم.

سیستم پرداخت پاداش در استخراج NXT

سیستم پرداخت پاداش NXT به ماینرها (استخراج کننده ها) بر اساس کارمزد تراکنشهاى انجام شده بر روى شبکه است. هزینه هر تراکنشى که برروى شبکه NXT صورت میگیرد ١واحد NXT است. این کارمزدها جمع می شود و به افرادى پرداخت می شود که در کار استخراج مشارکت داشته اند.

مراحل استخراج NXT به ترتیب

1. اولین کارى که باید انجام دهید دانلود و نصب کیف NXT است. براى این کار میتوانید به وبسایت NXT مراجعه کنید و کیف پول مربوط به سیستم عامل خودتان را دانلود نمایید.

استخراج NXT

2. نصب نرم افزار NXT زبان مورد نظر خود را انتخاب و و سپس نرم افزار نصب کنید

استخراج NXT

3. ساخت اکانت در نرم افزار.برای این کار بر روی گزینه ایجاد اکانت (Create your account) کلیک کنید. نرم افزار NXT یک متن ١٢ کلمه ای تولید می کند که (passphrase) نام دارد. این متن را به دقت ذخیره کنید، زیر این متن به شما کمک می کند که درصورت بروز هر گونه مشکلى براى کیف شما و مسدود شدن آن، بتوانید به موجودى اکانت خود دسترسى داشته باشید. قبل از رفتن به مرحله بعدى مطمئن شوید که این متن 12 کلمه ای را (passphrase) را درست و در جای امن ذخیره کرده اید. خود نرم افزار نیز قبل رفتن به مرحله بعدى از شما مى خواهد که مطمئن شوید (passphrase) را درست ذخیره کرده اید.

استخراج NXT

تصویری از کیف پول آماده برای استخراجnxt.استخراج NXT

مراحل استخراج NXT

برای شروع استخراج ما نیاز به تهیه مقداری ارز نکست ارز دیجیتال nxt بر اساس الگوریتم اثبات سهام کار میکند،پس ما هرچه سکه بیشتری داشته باشید درآمد بیشتری خواهید داشت

آدرس کیف NXT خود را کپی و از اکسچنج مورد نظر خود اقدام به ارسال NXT به آدرس خودتان کنید. توجه داشته باشید که هر مقدار NXT که تهیه کنید در کیف شما باقى میماند و هرزمان که تمایل داشته باشید میتوانید آن را خرج و یا به ارزهاى دیگر تبدیل کنید.

استخراج NXT

چند نکته در مورد استخراج NXT
١- حداقل مقدار ارز NXT براى شروع استخراج ١٠٠٠ عدد NXT است
٢- بعداز انجام اولین سپرده گذارى، باید صبر کنید تا این تراکنش ١۴٠٠ تایید در شبکه بلاک چین nxt را دریافت کند.
٣-نیاز به یک کلید عمومى (Public Key) دارید که براى ساخت آن تنها کافیست که یک تراکنش از اکانت خود به اکانت دیگرى انجام دهید، هر تراکنشى که در شبکه صورت مى گیرد ۱ nxt هزینه دارد. براى این کار فقط ۱ nxt را به یک اکانت دیگر واریز کنید. براى ارسال بر روى کلید Send NXT کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید. بهتر است که تنها ۱nxt را ارسال کنیم چون قصد ما حفظ و نگهدارى هرچه بیشتر NXT است تا بتوانیم در کار استخراج درآمد بیشترى داشته باشیم

استخراج NXT
4-بعد از ارسال ۱ NXT باید مقداری صبر کنیم تا تراکنش شما١۴٠٠ عدد تایید را در سیستم دریافت کند. این تعداد تایید هم براى تراکنش اول که nxt را واریز کردید و هم براى تراکنش دوم (۱ nxt) که براى ایجاد کلید عمومى انجام دادید لازم است.

شروع استخراج nxt

بعداز تایید تراکنشها بر روى گزینه Not Forging کلیک کنید و عبارات رمز (Passphrase) خود را وارد کنید و سپس بر روى گزینه Start Forging کلیک کنید و اکنون شما در حال استخراج nxt هستید.

استخراج nxt

برای اطمینان از اینکه نرم افزار درست کار می کند یا خیر، می توانید از تصویر زیر کمک بگیرید،چراغ سبز روشن است، نرم افزار درست کار می کند و اگر چراغ قرمز روشن است نرم افزار کار نمی کند.

استخراج NXT

براى اینکه بدانید چه مقدار nxt استخراج کرده اید باید به قسمت Account Ledger بروید.

استخراج NXT

 

یک پاسخ به “استخراج NXT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *