استخراج طلا
اخبار ارز دیجیتال

استخراج طلا در فضا خطری برای قیمت آن است

روز گذشته دوقلو‌های وینکلواس در مصاحبه‌ای با دیو پورتنوی (Dave Portnoy)، اعلام کردند که با آغاز استخراج طلا در فضا توسط طرح ایلان ماسک، قیمت این فلز گرانبها کاهش خواهد یافت. کمی بعد ایلان ماسک نیز این موضوع را تأیید کرد.

به گزارش کریپتو اسلیت، روز گذشته کامرون و تایلر وینکلواس در مصاحبه خود با بنیان‌گذار بارستول اسپورتز (Barstool Sports)، اعلام کردند که با به نتیجه رسیدن طرح‌های ایلان ماسک برای استخراج طلا از سیارک‌های منظورمه شمسی، قیمت طلا کاهش خواهد یافت و این مسئله سبب افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد.

در حالی که پورتنوی و بسیاری در فضای مجازی این صحبت‌ها را شوخی برداشت کردند، ایلان ماسک خطاب به او این صحبت‌ها را تأیید کرد.

روی کاغذ، استخراج سیارک‌ها ممکن است و ایلان ماسک این توانایی را دارد که حجم بسیار زیادی از طلا را از سیارک‌های منظورمه شمسی استخراج کند. برادران وینکلواس در بخشی از صحبت‌های خود گفتند:

در اطراف این سیاره (زمین) میلیاردها دلار طلا سرگردان است و ایلان [ماسک] به فضا می‌رود و شروع به استخراج طلا می‌کند. برای همین طلا یک مشکل است، چرا که مثل بیت کوین عرضه ثابت ندارد.

پورتنوی که تصور می‌کرد این صحبت‌ها شوخی باشد، پرسید:

این صحبت‌ها واقعی است؟

سؤالی که با پاسخ مثبت برداران وینکلواس همراه بود. کمی بعد پورتنوی در توییتر از ایلان ماسک پرسید که آیا با این صحبت‌ها موافق است یا نه. ماسک نیز در پاسخ ضمن انتشار مطلبی از خبرگزاری فاکس مبنی بر برنامه‌های ناسا برای استخراج طلا از یکی از سیارک‌های منظومه شمسی نوشت:

خودتان را آماده کنید!

ایلان ماسک تایید کرد که استخراج فضایی خطری برای قیمت طلا است

پورتنوی ادعا می‌کند که چیزی در حدود ۲۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین و ۵۰,۰۰۰ دلار چین لینک از صرافی جمینی، متعلق به برادران وینکلواس،‌ خریده است. او همچنین اعلام کرد که قصد دارد تا سرمایه خود در بیت کوین را ۷ رقمی کند؛ مسئله‌ای که از قصد وی در ارتباط با خرید بیشتر بیت کوین حکایت دارد.

پورتنوی در توییت دیگری خواستار رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۲,۰۰۰ دلار شد. باید منتظر ماند و دید که این اخبار پرحاشیه سبب افزایش قیمت بیت کوین می‌شود یا نه.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6730

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *