استخراج بیت کوین bitcoin mining
استخراج ارز

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین : برای این کار هر کسی می تواند با اجرای نرم افزار روی سخت افزاری ویژه استخراج، یک استخراج کننده بیت کوین باشد. استخراج کنندگان برای استخراج بیت کوین به این دلیل به این کار می پردازند که کارمزد تراکنشی را که کاربران برای پردازش سریعتر تراکنش های خود می پردازند، دریافت نموده و نیز بیت کوینهای تازه تولید شده را بر طبق یک فرمول ثابت به جریان اندازند. و همچنین شبکه بیت کوین برای تایید تراکنش ها به اسخراج کننده ها  نیاز دارد.

تراکنشهای جدید برای آنکه پذیرفته شوند باید در یک بلاک قرار گیرند. این بلاک ها را بسختی می توان تولید کرد ، چون هیچ راهی برای تولید آنها نیست، مگر میلیاردها بار محاسبه در ثانیه. استخراج کنندگان باید این محاسبات را انجام دهند تا سرانجام شبکه، بلاک های آنها را بپذیرد و به آنها پاداش دهد. هر چه تعداد استخراج کنندگان بیشتر شود، شبکه نیز یافتن بلاکهای مجاز را بطور خودکار دشوارتر می کند. در نتیجه، استخراج یک کار بسیار رقابتی است که هیچ استخراج کننده ای نمی تواند کنترلی بر آنچه که درون زنجیره بلاک است، داشته باشد.

استخراج بیت کوین سود آوری بسیاری دارد اگر که ما برق ارزان و سخت افزار مناسب این کار را داشته باشیم. به خاطر داشته باشید که استخراج بیت کوین رقابتی است. کشور چین به دلیل برق ارزان تر غالب استخراج بیت کوین جهان را در اختیار دارد.

استخراج کنندگان بیت کوین نه می توانند با تقلب کردن پاداش خود را افزایش دهند و نه می توانند تراکنشهای تقلبی را که ممکن است شبکه بیت کوین را خراب کند، پردازش نمایند، چون تمامی نُدهای بیت کوینی بر اساس پروتکل بیت کوین، هر گونه بلاکی را که شامل داده های غیرمجاز باشد، نخواهند پذیرفت. در نتیجه، حتی اگر نتوان به تمامی استخراج کنندگان بیت کوین اعتماد کرد، امنیت شبکه همچنان برقرار خواهد بود.

برای شروع استخراج به چه چیزهایی نیاز دارم؟

در اوایل ایجاد شبکه بیت کوین، هر کسی می توانست با استفاده از CPU کامپیوترش، یک بلاک جدید پیدا کند. هر چه بر تعداد استخراج کنندگان افزوده شد، دشواری یافتن بلاکهای جدید هم بشدت زیاد شد تا جایی که امروزه تنها روش استخراج مقرون به صرفه برای بیت کوین با استفاده از دستگاه های مخصوص اسخراج بیت کوین است. که در زیر چند نمونه از آنها را می بینید.

 

استخراج بیت کوین

2 پاسخ به “استخراج بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *