استخراج بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

استخراج بیت کوین در چه کشور‌هایی ممنوع است؟

در چند سال گذشته موضوع ارز‌های دیجیتال بسیار داغ شده است و کشور‌ها به دنبال وضع قوانینی برای کنترل ارز‌های دیجیتال به خصوص بیت کوین‌ها هستند؛ در این گزارش به بررسی کشور‌هایی می‌پردازیم که استخراج بیت کوین در آن‌ها ممنوع است و در این بین کشور‌هایی را بررسی می‌کنیم که اجازه استخراج بیت کوین در آن‌ها صادر شده است.

“کریپتوکارنسی” یا ارز‌های دیجیتال به سیستمی گفته می‌شود که وظیفه انتقال وجه الکترونیک را بر عهده دارد. بر خلاف سیستم‌های متمرکز بانکی اکثر ارز‌های دیجیتال توسط سیستم‌های رایانه‌ای در سراسر دنیا که نِت نامیده می‌شوند به صورت پراکنده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هر کسی با دسترسی به اینترنت یا سیگنال رادیویی ضعیف و با یک کلیک می‌تواند دارایی هایش را از یک قاره به قاره دیگر جابه جا کند. هزینه انتقال ارز‌های دیجیتال نسبت به تراکنش‌های بانکی کم‌تر است و بر خلاف تراکنش‌های بانکی غیر قابل بازگشت است. ارز‌های دیجیتال برای انتقال به بانک مرکزی یا شخص ثالثی نیازمند نیست و این ویژگی از جمله مزیت‌های ارز دیجیتال به حساب می‌آید.

با توجه به روند توسعه‌ای که جهان در پیش گرفته است احتمال نابودی ارز‌های دیجیتال دیگر وجود ندارد و اگر گونه‌ای از آن نابود شود جایگزینی برای آن ساخته می‌شود و در حال حاضر “بیت کوین” رهبر سایر ارز‌های دیجیتال است.

در این بین معروف‌ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین دردسر‌هایی را برای دولت‌ها به وجود آورده است که این اتفاق برخی از دولتمردان را مجبور به قدغن کردن استخراج بیت کوین کرده است در ادامه به بررسی کشور‌هایی می‌پردازیم که استخراج بیت کوین در آن‌ها ممنوع است.

چین

چین کشوری است که به طور کلی ماینینگ ارزهای دیجیتال در آن ممنوع است و هر گونه معامله و پرداختی که به وسیله بیت کوین صورت بگیرد با پیگرد قانونی همراه است و دولتمردان اقداماتی در راستا مختل کردن ماینر‌ها در این کشور انجام داده اند.

روسیه

استفاده و استخراج ارزهای دیجیتال و بیت کوین در این کشور قانونی نیست و در صورتی که برای پرداخت هزینه کالا‌ها و یا خدمات استفاده شود تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

ویتنام

دولت ویتنام و بانک‌های مرکزی این کشور از بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت غیرقانونی یاد می‌کنند و بر این عقیده اند که مردم این کشور نباید از بیت کوین به عنوان وسیله‌ای برای سرمایه گذاری استفاده کنند.

بولیوی، کلمبیا و اکوادور

استفاده و استخراج بیت کوین و سایر ارز‌های دیجیتال در این کشور‌ها قدغن شده است و هر گونه استفاده از ارز‌های دیجیتال در این سه کشور با پیگرد قانونی همراه است.

به هرحال بیت کوین ارز دیجیتال ده ساله است و خیلی از کشور‌ها زمینه استخراج آن را ندارند و برای استفاده از این ارز دیجیتال دولتمردان باید زمینه‌های لازم را فراهم کنند و جوانب استفاده از آن را در نظر بگیرند؛ به همین علت است که استخراج بیت کوین برای این کشور‌ها دردسر ساز است.

در این بین کشور‌هایی قرار دارند که نهایت استفاده از ارز دیجیتال را می‌برند و از آن برای دور زدن تحریم‌ها و یا بهبود اوضاع اقتصادی استفاده می‌کنند؛ این کشور‌ها زمینه استخراج بیت کوین را دارند و استفاده و استخراج ارز دیجیتال برای آن‌ها مشکل ساز نخواهد شد.

این کشور‌ها عبارتند از:

آمریکا

استفاده و استخراج بیت کوین در این کشور با وجود مخالفانی که داشته است قانونی اعلام شده است و خیلی از کمپانی‌های آمریکایی برای پرداخت خدمات و کالا‌ها از بیت کوین استفاده می‌کنند.

کانادا

کانادا مانند همسایه خود موضع مشابهی در برابر بیت کوین گرفته است و از این ارز دیجیتال استفاده گسترده‌ای در اقتصاد کشور می‌کند.

سایر کشور‌هایی که اجازا استفاده از ارز دیجیتال را صادر کرده اند عبارتند از: استرالیا و کشور‌های اتحادیه اروپا و برخی از کشور‌های آسیایی

هیات دولت آیین‌نامه استخراج رمز ارز (فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری‌شده) و استفاده از رمزارز را ابلاغ کرد.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5174

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *