استخراج اتریوم ethereum mining
استخراج ارز

استخراج اتریوم

استخراج اتریوم : با توجه به این دو نکته که از سال گذشته تا به الان قیمت اتریوم حدود بیش از 2500 درصد رشد داشته و نکته دیگر به دلیل اینکه استخراج اتریوم نسبت به بیت کوین به صرفه تر است (از لحاظ سرمایه گزاری) افراد زیادی به استخراج اتریوم روی آورده اند.

سخت افزار مورد نیاز برای استخراج اتریوم

برای استخراج اتریوم، نیاز به سخت افزار های خیلی تخصصی ندارید و برای این کار به کارت گرافیگ  (GPU) نیاز دارید.

در ابتدا توسعه دهندگان اتریوم، CPU را برای فرایند استخراج انتخاب کردند، اما بعد از تحقیق فراوان متوجه شدند که کارت های گرافیک قدرت بیشتری برای این کار دارند.

انتخاب بهترین کارت گرافیک برای استخراج اتریوم.

برخی از پردازنده های گرافیکی هش ریت بالاتری نسبت به بقیه دارند. بنابراین هر چه قدرت هش گرافیک بالاتر باشد، توان پردازش آن هم بالاتر و در نتیجه میزان درآمد آن هم بالاتر خواهد بود.

البته میزان درآمد بالا همیشه به معنای سود خالص نیست. شما باید گرافیک هایی را انتخاب کنید که نسبت مناسبی از قدرت هش و میزان مصرف داشته باشند. هر چقدر که قدرت هش بیشتر و مصرف کمتر باشد سود خالص هم بیشتر خواهد شد.

هزینه برق خانگی در ایران به صورت تصاعدی محسابه می گردد، بنابراین بهترین کار برای استخراج اتریوم استفاده از برق صنعتی یا کشاورزی ارزان است.

برای محاسبه میزان درآمد با توجه به کارت گرافیک های متفاوت و همچنین کثر هزینه برق میتوان از سایت whattomine.com کمک گرفت.مانند شکل زیر :

ماشین حساب اتریوم

 

در تصویر بالا ما با تعداد 8 عدد کارت گرافیک مدل rx580 معادل 241.5 مگاهش قدرت پردازش در شبکه اتریوم را دریافت میکنیم.

بعد از آن در همان سایت whattomine.com از منوی Coins ارز اتریوم را انتخاب میکنم و مقادیر به دست آمده در جدل بالا را در حاهای درست وارد میکنم.مطابق شکل زیر:

استخراج اتریوم

 

با این کار این ماشین حساب طبق قدرت هش انتخابی و پاور مصرفی ما و همچنین کسر هزینه برق میزان درآمد ماهیانه ما را مشخص میکند.

 

یک پاسخ به “استخراج اتریوم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *