استارباکس
اخبار ارز دیجیتال

استارباکس از بلاک چین مایکروسافت برای تضمین اصالت قهوه بهره می برد

کمپانی استارباکس در حال کار بر روی یک سامانه بلاک چین است که دانه‌های قهوه را از مزرعه تا فنجان شما ردیابی می کند تا مصرف کنندگان اطلاعات بیشتری درباره قهوه خود به دست آورند.

بر اساس اعلام مایکروسافت، این فروشگاه زنجیره‌ای قهوه با همکاری مایکروسافت و برای استفاده از سرویس بلاک چین آژور (Azure)، با هدف ردیابی محموله‌های قهوه ارسالی از سراسر دنیا، قصد دارد امکان رهگیری آنی و دیجیتال را برای زنجیره‌های عرضه محصولات خود فراهم کند.

با مشارکت سرویس بلاک چین مایکروسافت در این همکاری، تمام تغییرات رخ‌داده برای قهوه در طول سفر ارسال را در یک دفترکل به اشتراک گذاشته شده ثبت می کند تا مصرف کنندگان دید کامل‌تری از زنجیره تأمین داشته باشند.

استارباکس از تمام اطلاعات ثبت‌شده برای اضافه کردن یک قابلیت جدید به اپلیکیشن موبایل این شرکت استفاده می کند و مصرف‌کنندگان می‌توانند اطلاعاتی در مورد محل کشت و بو دادن قهوه و همچنین یادداشت‌هایی در مورد مزه قهوه خود را مشاهده کنند.

استارباکس به عنوان بخشی از تعهد خود برای تأمین منصفانه منابع خود، امیدوار است که این سامانه بلاک چین بتواند با ارائه اطلاعاتی مثل محل فروش دانه‌های قهوه به مصرف‌کنندگان، برای کشاورزان هم مفید باشد. بر اساس این گزارش، دانه‌های قهوه های استارباکس در سال ۲۰۱۸ از حدود ۳۸۰,۰۰۰ مزرعه قهوه تأمین شده است.

معاون ارشد بخش قهوه و چای جهانی استارباکس می‌گوید:من به شدت بر این باورم که با تقویت دانش و اطلاعات کشاورزان از طریق تکنولوژی، در نهایت به ارتقای سطح معیشتی آن‌ها کمک می کنیم.

مایکروسافت همچنین اعلام کرد که این اپلیکیشن، مصرف‌کنندگان را هم از چگونگی پشتیبانی استارباکس از کشاورزان، مطلع خواهد کرد.

معاون ارشد استارباکس در ادامه گفت: این نوع از شفافیت مشتریان را قادر می سازد تا ببینند لذتی که از نوشیدن قهوه ما می‌برند نتیجه مسئولیت‌پذیری و توجه دقیق افراد بسیاری بوده است.

در حالی که تاریخ آغاز به کار این سامانه هنوز مشخص نشده است اما می‌دانیم که مفهوم امکان ردگیری دیجیتال محصولات در نشست سالانه استارباکس در ماه مارس برای سهامداران ابن شرکت به نمایش گذاشته‌ شده است.

این شرکت در حال حاضر در حال مذاکره با کشاورزان در کاستاریکا، کلمبیا و روآندا است تا ببیند این پروژه چگونه می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد.

استارباکس برای این کار در حال همکاری با شرکت دارایی‌های دیجیتال Bakkt و پلتفرم قراردادهای آتی بیت کوین است که درحال‌توسعه توسط صرافی Intercontinental Exchange شرکت مادر در بورس اوراق بهادار نیویورک(NYSE)، است. استارباکس در ماه آگوست گذشته اعلام کرد این شرکت زنجیره‌ای فروش قهوه در حال توسعه برنامه های کاربردی و قابل اعتماد قانونمند برای تبدیل دارایی‌های دیجیتال به دلار آمریکا برای مصرف‌کنندگانش است.

منبع:coindesk

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4815

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *