معرفی ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال Ontology

ارز دیجیتال Ontology چیست ؟

ارز دیجیتال Ontology یکی از جوان‌ترین پروژه‌های مطرح در ارزهای دیجیتال است که در سال ۲۰۱۷ توسط یک شرکت چینی به نام Onchain تاسیس شده است. هدف این پلتفرم این است که موانع بلاک‌چین را برای افراد و شرکت‌ها از بین ببرد و کسب و کار‌ها را در میان کاربرها پخش کند. آنتولوژی یا Ontology را می‌توان انقلابی در ارزهای دیجیتال دانست زیرا به تمام شرکت‌هایی که با بلاک‌چین یا شبکه‌های توزیع شده آشنایی ندارند کمک می‌کند که کسب و کار خود را در شبکه بلاک‌چین مطرح کنند و فعالیت‌های خودشان را آغاز کنند.

نئو NEO چیست

آنتولوژی (Ontology) را میتوان یک سکوی عمومی برای پروژه‌هایی با هر شکل و اندازه‌ دانست و گامی بزرگ به سمت حذف موانع بین بلاکچین و بخش کسب‌ و‌ کار دانست.

آنتولوژی (Ontology) در این مفهوم، انقلابی است که به کسب‌ و‌ کارهایی که هیچ آشنایی با شبکه‌های توزیع‌شده ندارند، اجازه می‌دهد تا از فناوری بلاکچین استفاده کنند. در حال حاضر، برای کسب و کارها هیچ راهی جهت یکپارچه‌سازی بلاکچین در زیرساخت آن‌ها، بدون داشتن دانشی وسیع از بلاکچین وجود ندارد.

علاوه بر این، شبکه‌های اعتماد فعلی با انواع مختلفی از مسائل رو به رو هستند. ضعیف بودن حفاظت از حریم خصوصی، عدم استفاده از مقادیر داده، انحصار در مدیریت داده و تایید هویت غیر موثر، همه و همه فرصت‌هایی برای بلاکچین هستند. به نظر می‌رسد که آنتولوژی می‌تواند این مسائل را با اکو سیستم اعتماد قدرتمند خود حل کند.

شرکت‌ها می‌توانند، از طریق ابزارهایی که آنتولوژی ایجاد می‌کند، مکانیزم‌های اعتماد را اجرا کنند و آن‌ها را با نیازهای کسب‌وکار خود تطبیق دهند. اساسا پروتکل بلاکچین آنتولوژی، فرصت به کارگیری تکنولوژی بلاکچین در سطح جهانی، در شرکت‌ها را ایجاد می‌کند. این سیستم منحنی یادگیری را حذف کرده و امکان سفارشی سازی انبوه را فراهم می‌کند.

ارزهای معروفی که در جهان مطرح هستند مشکلاتی از جمله امنیت یا متمرکز بودن را دارا هستند که هرکدام یک مانع برای کسب و کار‌ها ایجاد می‌کند. Ontology سعی کرده است که تمام این مشکل‌ها را بررسی کند و آنها را در پلتفرم خود رفع کند تا بتواند یک شبکه بلاک‌چین مناسبی برای کسب و کار‌ها ایجاد کرده باشد. آنتولوژی با توجه به امکانات خود به شرکت‌ها این فناوری را می‌دهد که اعتمادسازی را برای کاربرهای خودشان ایجاد کنند و بتوانند از شبکه بلاک‌چین آنتولوژی در سطح جهانی استفاده کنند.

مدیران Ontology در این باره اینگونه بیان می کنند:

آنتولوژی یک شبکه بلاکچین است که یک سیستم شناسایی توزیع‌شده، تبادل داده توزیع‌شده، هم‌کاری داده‌های توزیع‌شده، پروتکل‌های توزیع‌شده، جوامع توزیع‌شده و ماژول‌های مخصوص صنایع مختلف را با هم ترکیب می‌کند. همه این‌ها منجر به ساخت یک زیرساخت برای یک شبکه اعتماد همتا به همتا است که دارای ویژگی‌هایی همچون زنجیره متقاطع، سیستم متقاطع، صنایع متقاطع و اپلیکیشن متقاطع می‌باشد.

بزرگترین رقیب آنتولوژی را می‌توان نئو دانست زیرا هر دو سعی دارند که زندگی انسان‌ها را به یک زندگی دیجیتالی تبدیل کنند که جنبه‌های مثبت و منفی برای خود دارد.

رابطه آنتولوژی و نئو

آنتولوژی و نئو دو تکنولوژی جدا از هم هستند و هیچ کدام مالک دیگری نیست. آن‌ها به طور جداگانه تاسیس شده‌اند. به علاوه Onchain از اکوسیستم نئو بهره می‌گیرد. محصول DNA، بسیار مشابه نئو است اما با زبان Go نوشته شده است. Onchain می‌خواهد به بلاکچین‌های دیگر و موسسات مالی کمک کند تا بلاکچین‌های خود را با DNA بسازند. در آینده به کمک NEOx (پروتکل Cross-Chain)، همه چیز می‌تواند به یکدیگر متصل شود.

Ontology برای شبکه اعتمادسازی خود چهار زنجیره مطرح کرده است که آن را در سایت خود به‌ ترتیب زیر توضیح داده است:

  • زنجیره اول: تایید افراد و دارایی‌ها و همچنین سازمان‌ها توسط پلتفرم
  • زنجیره دوم: متصل کردن اپلیکیشن‌ها به یکدیگر و تایید آن‌ها
  • زنجیره سوم: تایید ماژول‌ها و SDK‌ ها و APK‌ هایی که از سوی کاربرها و شرکت‌ها معرفی می‌شوند
  • زنجیره چهارم: اتصال شبکه‌های زنجیره ای به یکدگیر به منظور یکپارچگی

ارز دیجیتال Ontology

در نهایت این پلتفرم به دنبال انطباق همه چیز به یکدیگر در دنیای دیجیتال است و می‌خواهد که هویت‌ها و مالکیت‌ها را جهت اطمینان تایید کند. مثلا شرکت فیسبوک می‌تواند از این ابزار برای اعتمادسازی خود استفاده کند.

ارز دیجیتال Ontology

توکن آنتولوژی

آنتولوژی توکنی به نام ONT دارد ONT در مارچ ۲۰۱۸ به دارندگان NEO ایردراپ شد. از این طریق ۲۰ میلیون توکن ONT توسط NEO Council بین کاربران توزیع شد.. حداکثر توکنی که قرار است وجود داشته باشد یک میلیارد (۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰) است و بیشتر از این تولید نخواهد شد و غیر قابل مشاهده است. آنتولوژی نیز توکن‌های خود را به روش و تقسیم بندی زیر واگذار کرده است:

  • ۱۲ درصد توکن‌ها بین کاربرها توزیع خواهد شد
  • ۲۸ درصد توکن‌ها به شرکت‌ها و موسسه‌های شریک توزیع خواهد شد
  • ۱۰ درصد توکن‌ها به مجلس NEO توزیع خواهد شد
  • ۲۵ درصد توکن‌ها به افرادی که اکوسیستم آنتولوژی را توسعه می‌دهند توزیع خواهد شد
  • ۱۰ درصد توکن‌ها به عنوان پاداش میان جامعه فنی توزیع خواهد شد
  • ۱۵ درصد توکن‌ها میان تیم اصلی آنتولوژی توزیع خواهد شد

نتیجه گیری

ارز دیجیتال Ontology

آنتولوژی همچنین قصد دارد فاصله موجود بین فناوری بلاکچین و دنیای واقعی را با همکاری نئو پر کند. درحالی که نئو و آنتولوژی اهداف مشابهی دارند، نئو روی دارایی‌های دیجیتال و یک اقتصاد هوشمند جهانی کار می‌کند درحالی که Ontology تمرکز خود را روی اعتماد، هویت و تبادل و اعتبار سنجی داده‌ها گذاشته است.

در نهایت باید اشاره کرد تیمی که روی آنتولوژی کار می‌کند از رهبران سرشناس صنعت ارزهای رمزنگاری شده تشکیل شده که در گذشته کارنامه خوبی از خود در این حوزه به جا گذاشته‌اند.

بر خلاف بسیاری از پروژه‌های دیگر بلاکچین، تیم Ontology تنها حوزه اقتصادی را هدف قرار نداده است. آن‌ها صنایع بیمه، دولت، پزشکی، اینترنت اشیا و … را در طول رشد خود در نظر خواهند گرفت. با حضور نسبتا طولانی در صنعت بلاکچین و داشتن دید شفافی از پروژه، عجیب نخواهد بود که Ontology با همکاری نئو انقلابی در کسب و کار ایجاد کند.

(ارز دیجیتال Ontology)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *