ارز دیجیتال پایدار فیسبوک
اخبار ارز دیجیتال

ارز دیجیتال پایدار فیسبوک

ارز دیجیتال پایدار فیسبوک ،پروژه استیبل کوین فیسبوک به صنعت ارزهای دیجیتال کمک می کند یا به ان صدمه می زند؟

هم فیسبوک و هم صنعت ارزهای دیجیتال سال بدی داشته اند، آیا آنها می توانند با هم عملکرد بهتری داشته باشند؟ فیسبوک ظاهرا بر این عقیده است.

ارز دیجیتال پایدار فیسبوک

فیسبوک ابتدای سال جاری میلادی به‌صورت مخفیانه بخشی اختصاصی را برای تحقیق در حوزه‌ی بلاک‌ چین تأسیس کرد. سپس این شرکت در ماه جاری خبر از ساخت ارز دیجیتال پایدار فیسبوک داد تا کاربران واتس آپ به راحتی بتوانند از خدمات ارسال و ودریافت پول در سراسر جهان از آن استفاده کنند. علاقه مندان براین باورند که این ترکیب از واتس اپ و استیبل کوین می تواند یک موفقیت در صنعت ارزهای دیجیتال محسوب شود. اما درعین حال به همان اندازه ممکن است با توجه به عملکرد فیسبوک در 2018 این شبکه اجتماعی می تواند به صنعت رمزارزها آسیب بزند.

نام تجاری فیس بوک به اندازه کافی قوی نیست برای حمایت از صنعت رمزنگاری

پس از رسوایی بزرگ کمبریج آنالیتیکا در ابتدای سال ۲۰۱۸، اعتبار فیسبوک روندی نزولی طی کرد. طبق آمارمنتشرشده، اعتماد کاربران به این برند افتی ۶۶ درصدی داشت. پس از رسانه‌ای شدن جریان کمبریج آنالاتیکا وپاسخ‌گویی زاکربرگ در کنگره، روند کاهش تمایل به فیسبوک ادامه داشت. مرکز تحقیقاتی Pew در گزارش ماه ژوئن خود اعلام کرد ۴۲ درصد از کاربران فیسبوک، فعالیت و درگیری روزانه‌ی خود را در این پلتفرم کاهش داده‌اند.

سال ۲۰۱۸، درس بزرگی برای دنیای فناوری داشت. بازیگران صنعت فهمیدند که کاربران برخلاف گذشته، به حریم خصوصی و داده‌های شخصی خود اهمیت می‌دهند. اهمیت دادن کاربران نیز با انتخاب برندهای مورد استفاده مشخص می‌شود.

به‌هرحال باتوجه‌به محکوم شدن پلتفرم فیسبوک از طرف کاربران و اینکه مدیران فیسبوک نبز ایده خاصی درباره چگونگی ورود به این بازار ندارند سخت است که متقاعد شد فیسبوک می تواند به عنوان یک محرک برای استفاده بیشتر مردم از صنعت ارزهای دیجیتال باشد.

ارز دیجیتال پایدار فیسبوک

صنعت ارز دیجیتال، چگونه می‌تواند به فیسبوک به‌عنوان یک متحد اعتماد کند؟ آن هم در وضعیتی که مخاطبان هدف صنعت، به‌مرور در حال ترک فیسبوک هستند. درواقع، سیستم پرداخت مورد نظر فیسبوک، برای کابرانی طراحی می‌شود که شاید دیگر اعتماد گذشته را به آن برند پیدا نکنند.

واتساپ، بهترین راه ورود فیسبوک به صنعت ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال پایدار فیسبوک

انتخاب واتساپ به‌عنوان پلتفرم اصلی پشتیبان ارز دیجیتال، به‌معنای دسترسی به پایگاه مشتریان آماده است. شاید این اپلیکیشن پیام‌رسان در برخی از نقاط جهان شناخته‌شده نباشد، اما آمار بالای کاربران آن که در سال 2017 حدود 1.5 میلیارد نفر برآورد شده است و همچنین حجم پیام‌های مبادله‌شده، نشان از محبوبیت در اکثر مناطق دارد. واتس آپ ثابت کرده است که یک پیام رسان جهانی است و در حال حاضر یکی از خریدهای استراتژیک فیسبوک می باشد.

با دسترسی به کاربران بی‌شمار واتساپ از سوی فیسبوک، به‌معنای تبدیل شدن سریع آن‌ها به بزرگ‌ترین سیستم پرداخت نقطه به نقطه خواهد بود. در حال حاضر نیز حدود ۴۳ درصد از آمریکایی‌ها برخی از اخبار مورد نیاز خود را از فیسبوک دنبال می‌کنند.

ارزهای پایدار، آسان‌تر از ارزهای دیجیتال دیگر هستند

به‌طور کلی، نوسان موجود در ارزهای دیجیتال، مانع از به‌کارگیری آن‌ها به‌عنوان ابزاری برای پرداخت‌های روزمره شده است. به‌اعتقاد برخی کارشناسان، بهترین ابزار برای رسیدن به آن هدف، ارز پایدار یا Stablecoin است. ارزهای پایدار عموما با یک پول شناخته شده فیات پیوند دارند و نمونه‌های کنونی، عموما با دلار آمریکا ارتباط دارند. درواقع قیمت ارزهای دیجیتال پایدار همواره به قیمت ارز فیات گره خورده به آن ارتباط مستقیم دارد.

ارز دیجیتال با ثبات چیست؟

ارزهای پایدار، برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال، در سال گذشته روند خوبی را پشت‌سر گذاشتند. این ارزها، به‌طور کلی برای حل چالش نوسان ارزهای رمزنگاری‌شده طراحی شدند و به‌نوعی رابط پول‌های سنتی و ارز دیجیتال هستند. اخبار امیدوارکننده‌ای پیرامون ارزهای پایدار و به‌کارگیری آن‌ها در مناطق مختلف جهان به گوش می‌رسد؛ به‌عنوان مثال تنها در هفته‌ی گذشته، گروه مالی میزوهو که دومین موسسه بزرگ مالی ژاپن و یکی از بزرگترین موسسات مالی جهان است اعلام کرد که ارز پایدار متصل به ارز فیات ین خود را به‌زودی در سال ۲۰۱۹ عرضه می‌کند.

واتساپ، ابزار مفید برای نقدینگی

میلیاردها نفر کاربر که امکان ارسال و دریافت امن و سریع پول را در پلتفرم پیام‌رسان خود دارند، پایگاه محکمی برای اجرای ایده‌ی ارز دیجیتال محسوب می‌شوند.

باید این را بپذیریم که حرکت فیسبوک به سمت صنعت بلاک چین می تواند به این صنعت کمک کند.

ارز دیجیتال پایدار فیسبوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *