ارز دیجیتال فیس‌بوک
اخبار ارز دیجیتال

ارز دیجیتال فیس‌بوک می‌تواند میلیاردها دلار درآمد تولید کند

ارز دیجیتال فیس‌بوک می‌تواند میلیاردها دلار درآمد تولید کند

با توجه به گفته های راس سندلر (Ross Sandler)، تحلیل‌گر بارکِلیز (Barclays)، پروژه ارز دیجیتال باثبات فیس‌بوک، می‌تواند یک سرمایه گذاری قابل توجه برای این غول رسانه‌های اجتماعی باشد.

سندلر در یادداشتی به سرمایه‌گذاران، که ابتدا در سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) و سپس در کوین‌دسک (Coindesk) منتشر شد، اظهار داشت که فعالیت‌ها و تلاش‌های فیس‌بوک در حوزه ارز دیجیتال می‌تواند به سود ۳ تا ۱۹ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۱ منجر شود.به منظور ارزیابی در این زمینه، در شهر Menlo Park ایالت کالیفرنیا در سال ۲۰۱۷، مجموع درآمد این شرکت ۴۰.۶ میلیارد دلار بود که ۳۹.۹ میلیارد دلار آن از تبلیغات به دست آمده بود.

سندلر بیان می کند: با این حال، این تحلیل منوط به آن است که آیا فیسبوک کوین موفق به تحکیم استراتژی میکرو پرداخت های اف‌بی (FB) برای توزیع محتوای دیجیتال می‌شود یا خیر.

در مورد ارز دیجیتال فیسبوک بیشتر بدانید:

ارائه ارز دیجیتال فیسبوک در نمیه اول 2019

ارز دیجیتال پایدار فیسبوک

فیسبوک به دنبال استفاده از فناوری بلاک‌چین

سندلر همچنین دو چالش اصلی را بر سر راه فیس‌بوک برای دستیابی به اهداف ارز دیجیتال فیسبوک می‌بیند. «ارائه یک دارایی با ارزش برای کاربران، بهتر از چیزی که امروزه در پرداخت‌ها در دسترس است» و غلبه بر مسائل مربوط به اعتماد مصرف‌کنندگان ومشتریان بعد از مشکلات به وجود آمده در سال ۲۰۱۸.

مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، مدیر عامل فیسبوک، در بیانیه‌ای آشکار در رابطه با مسائل مربوط به اعتماد، هفته گذشته پستی طولانی منتشر کرد و در آن درخواست خود مبنی بر این‌که فیس‌بوک را به حفظ حریم خصوصی برای سال‌های آینده ترغیب کرده است منتشر کرد.در این پست بر خلاف واژه‌های پرداخت و رمزنگاری که چندین بار مورد استفاده قرار گرفتند، به واژه‌‌‌ی ارز دیجیتال اشاره‌ای نشد.

فیسبوک در مواجهه با گذشته

سندلر اشاره کرد که نقاط مبهم زیادی در رابطه با پروژه ارز دیجیتال فیسبوک وجود دارد. با این حال، سابقه‌ پول مجازی در این رسانه اجتماعی وجود دارد: فیسبوک کردیت (Facebook Credit).

سندلر بیان کرد :فیسبوک کوین ممکن است پردازش میکرو تراکنش‌ها و تقویت دوباره مدل کسب وکار اصلی که در سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲  تحت عنوان پروژه فیس‌بوک کردیت در جریان بود را مورد توجه قرار دهد.با این حال، دامنه پروژه می تواند بسیار بزرگتر باشد. به خصوص با توجه به حضور دیوید مارکوس (David Marcus)، مدیر عامل سابق پی‌پال، به عنوان رهبر این پروژه.

فیس‌بوک در ماه‌های اخیر در تلاش برای استخدام کارمندانی در حوزه ارزهای دیجیتال بوده است؛ یک موج استخدام و حداقل راه اندازی یک استارتاپ.

با توجه به وسعت برنامه استخدام، وب‌سایت مشاغل فیس‌بوک ۲۰ فرصت شغلی مربوط به فناوری بلاک چین را در فهرست خود آورده است.

منبع:coindesk

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4487

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *