ارز دیجیتال روسیه
اخبار ارز دیجیتال

ارز دیجیتال روسیه با پشتوانه نفت

روسیه یکی از اصلی ترین کشورهای عضو اپک است که با تحریم های نفتی آمریکا رو به رو است و همین امر موجب شده برای دور زدن این تحریم ها، به فکر ارائه ی ارز دیجیتال مخصوص به خود باشد.
در ادامه ی این مطلب درباره ی ارز دیجیتال روسیه و همه ی تاثیراتی که ممکن است بر آینده ی این کشور و بازار ارزهای دیجیتال بگذارد، صحبت می کنیم.

دوما، پارلمان کشور روسیه هنوز قانونی برای استفاده از ارزهای دیجیتال تدوین نکرده است، با این حال بخش خصوصی به تازگی ، تصمیم به ایجاد اولین ارز دیجیتال روسیه، گرفته است.

گفته می شود ارز دیجیتال روسیه پشتوانه ی نفتی دارد و به همین علت در حال حاضر برای معرفی آن از واژه ی Neft-coin یا سکه ی نفتی استفاده می شود.

شرکت سرمایه گذاری Energia با مدیریت Igor Yusufov وزیر انرژی پیشین روسیه، قرار است اولین ارز دیجیتال روسیه با پشتوانه ی نفت را عرضه کند. در حال حاضر بررسی ابعاد مختلف این طرح در مرحله ی نهایی قرار دارد، اما ارائه ی اولین ارز دیجیتال روسیه بدون بهره بردن از چارچوب قانونی، عملا امکان پذیر نیست.

به گفته ی Igor Yusufov، این ارز دیجیتال، امکان دور زدن تحریم های نفتی و بهینه سازی معاملات نفتی با حذف مشکلات مربوط به نوسانات ارز را کاهش می دهد.

اگرچه توزیع ارز دیجیتال روسیه می تواند گام مهمی برای این کشور و متحدان اپک باشد، با این حال هنوز تردید هایی درباره ی ماهیت و آینده ی آن وجود دارد و بسیاری از کارشناسان اقتصادی، آینده ای مشابه با پتروِ ونزوئلا را برای آن پیش بینی می کنند.

پترو اولین ارز دیجیتال با پشتوانه ی نفت بود که برای نخستین بار در ونزوئلا عرضه شد، اما همان طور که حدس می زنید، از اقبال خوبی برخوردار نشد.

از دیگر تردیدهایی که درباره ارز دیجیتال روسیه وجود دارد، کنترل آن توسط دولت است. اتفاقی که ماهیت اصلی ارزهای دیجیتال را زیر سوال می برد و احتمالا کاربران بسیاری را در رابطه با استفاده از ارز دیجیتال، دچار تردید می کند.

در چند وقت گذشته ایجاد ارزهای دیجیتال، به عنوان راه تازه ای برای دور زدن تحریم های نفتی آمریکا، مطرح شده است. پیش از این ایران نخستین ارز دیجیتال با پشتوانه ی طلا را منتشر کرده بود، ارز دیجیتالی که تمام مشکلات و اما و اگرهای ارز دیجیتال احتمالی روسیه را، به یدک می کشد.

تولید ارز رمزپایه پیمان با پشتوانه طلا و همکاری چهار بانک

هنوز جزئیات ارز دیجیتال روسیه به طور کامل مشخص نیست و بسیاری از کارشناسان اقتصادی فکر می کنند این ارز دیجیتال کارکردی شبیه به یک حواله دارد و احتمالا شباهت چندانی به ارزهای دیجیتال رایجی مثل بیت کوین و اتریوم ندارد. به هر حال باید منتظر تاثیر ارز دیجیتال روسیه با پشتوانه ی نفتی بر بازار سرمایه و تحریم های نفتی آمریکا ماند. ارز دیجیتالی که هم می تواند به سرنوشت پترو دچار شود و هم تاثیر مثبتی بر بازار داشته باشد.

منبع:fxstreet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *