ارز دیجیتال به جای دلار
اخبار ارز دیجیتال

ارز دیجیتال به جای دلار

ارز دیجیتال به جای دلار: رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ‘گفت باید دلار را حذف و از ارز دیجیتال استفاده کنیم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم حرکت به سمت پیمان های پولی، بر استفاده از بستر بلاک چین (») و جداسازی دلار از اقتصاد ایران تاکید کرد.

سخنان رئیس کمیسون اقتصادی مجلس در باره استفاده از ارز دیجیتال به جای دلار.

پورابراهیمی تاکید کرد باید در مراودات مالی از ارزهای دیجیتالی به جای دلار استفاده کنیم.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بحران سال 2008 آمریکا گفت: اگر مشابه بحران سال 2008 دوباره در آمریکا اتفاق بیفتد عملا کشورهای دیگر باید هزینه های بحران مالی آمریکا را بپردازند، آمریکا از ابزار قدرت در رویکردهای تجاریش با سایر کشورها استفاده می کند و لذا جنس رفتار و رویکرد در این فضا متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه موضوع ارزهای دیجیتال امروزه در دنیا متعارف شده است اظهارداشت:

پیمان‌های پولی یکی از روش های مهمی است که در کشورهای مختلف اجرا شده است ولی متاسفانه در کشور ما با تاخیر روبرو بوده است و این در حالی است که یکی از تکالیف بانک مرکزی محسوب می شود، باید از این ظرفیت با زیرساخت‌هایی که وجود دارد استفاده کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه در حوزه پیمان‌های پولی اقدامات جدیدی شکل گرفته که یکی از آنها مربوط به ارز دیجیتال است گفت:

با ترکیه و روسیه قرارداد پیمان های دوجانبه پولی منعقد و بخشی از کار انجام شده است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه ارتباطی بین پیمان پولی و کاهش ارزش پول ملی نیست گفت:

کشور روسیه نیز مانند ایران از جانب آمریکا تحریم است، و نیز اکنون در جنگ تجاری آمریکا و چین شرایط خاصی ایجاد شده است، ما باید بتوانیم از دلار جدا و پیمان‌های پولی را با کشورهای دیگر عملیاتی کنیم و از بستر بلاک چین هم استفاده کنیم.

پیشتر نیز مدیر عامل فرابورس از قابلیت جایگزینی ارز دیجیتال داخلی با دلار خبر داده بود و بیان کرده بود : در آینده ارز داخلی دیجیتال می‌تواند جایگزین دلار شود.

(ارز دیجیتال به جای دلار)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *