ارزهای دیجیتال در ایران قانونی می‌شوند
اخبار ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال در ایران قانونی می‌شوند

ارزهای دیجیتال در ایران قانونی می‌شوند:

به گفته‌ی دبیر شورای عالی فضای مجازی، ارزهای دیجیتال در ایران قانونی می‌شوند: دبیر شورای عالی فضای مجازی در حاشیه‌ی بازدید خود از بیست‌وچهارمین دوره‌ی نمایشگاه الکامپ » اعلام کرد که احتمالا ارزهای دیجیتال در ایران قانونی می‌شوند؛ اما درباره‌ی اینکه چه ارزی قانونی خواهد شد، در حال حاضر تصمیم‌گیری نشده است.

(ارزهای دیجیتال در ایران قانونی می‌شوند)

او اینچنین بیان کرد که : هنوز تصمیم گیری برای اینکه کدام یک از ارزهای دیجیتال در کشور قانونی شود گرفته نشده اما مقرر شد کمیسیون اجتماعی دولت کارگروهی را در این زمینه تشکیل داده و برای بحث راه اندازی صرافی های مجازی، صرافی پول های مجازی، داده کاوی پول های مجازی و اینکه چه پول هایی در کشور مجاز خواهند بود تصمیم گیری کنند.

(ارزهای دیجیتال در ایران قانونی می‌شوند)

فیروزآبادی گفت در همین حال قرار است برای مبادلات اقتصادی بین کشورهای دوست که با آنها معاملات زیادی داریم یک ارز رمزنگاری شده ملی و مشترک طراحی کنیم که به این موضوع در جلسه آتی شورای عالی فضای مجازی می پردازیم.

(ارزهای دیجیتال در ایران قانونی می‌شوند)

همه این سخنان در حال است که اگر به‌خاطر داشته باشید، بانک مرکزی کشورمان مدتی پیش با انتشار دستورالعملی در وب‌سایت خود، استفاده از هر نوع ارز دیجیتالی از جمله بیت‌کوین را در تمام مراکز مالی و پولی کشور ممنوع اعلام کرد؛ چرا که به اعتقاد بانک مرکزی، ارزهای دیجیتال می‌توانستند به‌عنوان ابزاری برای پولشویی، تأمین مالی تروریسم و به‌طور کلی جابه‌جایی منابع پولی مجرمان به‌کار گیرند؛ ضمن اینکه قوه‌ی قضائیه نیز وب‌سایت‌های فعال در حوزه‌ی ارز دیجیتال را فیلتر می‌کند.

حال فیروزآبادی درباره‌ی وضعیت موجود می‌گوید که ارزهای دیجیتال احتمالا باز خواهند شد؛ البته دبیر شورای عالی فضای مجازی اذعان دارد که در حال حاضر هنوز در این‌باره تصمیم‌ های نهایی اتخاذ نشده است.

(ارزهای دیجیتال در ایران قانونی می‌شوند)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *