ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم ها
اخبار ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم ها

ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم ها: هشدار کارشناسان آمریکایی: ایران، کره شمالی و ونزوئلا از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم ها استفاده خواهند کرد.

شبکه فاکس نیوز در وب سایت خود به نقل از کارشناسان اقتصادی هشدار داد که رقبای ایالات متحده یعنی ایران، روسیه، ونزوئلا و کره شمالی در پی مشکلات اقتصادی پیش آمده از تحریم‌ها در حال حرکت به سمت ارزهای دیجیتال شبیه به بیت کوین هستند.

ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم ها

در این گزارش آمده است که ایران، روسیه، کره شمالی و ونزوئلا همگی در حال بررسی این فناوری بوده تا از این طریق بتوانند با قدرت اقتصادی ایالات متحده مقابله نمایند. بنا به هشدار یک کارشناس، این کشورها در حال تشکیل یک اتحاد از طریق فناوری هستند.

فاکس نیوز با اشاره به اینکه تحریم‌ها در سیستم مالی کنونی اعمال می‌شوند و سراسر نهادها مجاب به پیروی از آن هستند، اذعان داشت که بیت کوین و ارزهای دیجیتال مرتبط با این سیستم نیستند و طبیعت و ذات آن‌ها خارج از سیستم مالی قانون‌گذاری شده فعلی است.

این شبکه در ادامه مدعی شد که با ارزهای دیجیتال کشورهای تحت تحریم می‌توانند از پس موانع و مشکلاتی مانند عدم توانایی دریافت دلار برآیند.

ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم ها

فاکس نیوز همچنین به صحبت های پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر امکان جایگزینی شبکه‌های ارز دیجیتال با شبکه سوئیفت اشاره کرد. علاوه بر این، صحبت‌های علیرضا دلیری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری هم درباره دور زدن تحریم‌ها با ارز دیجیتال در بخشی از این گزارش وجود دارد.

تحریم‌های ایالات متحده طی ماه‌های اخیر بر اقتصاد ایران تاثیرگذار بوده و یکی از گزینه‌های رفع این مشکل که در حال حاضر دولت به بررسی آن می‌پردازد، موضوع ارزهای دیجیتال است.

در حال حاضر دولت برای پذیرش استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان صنعت و همچنین شفافیت قوانین خرید و فروش ارزهای دیجیتال جلسات متعددی را ا کارشناسان این حوضه داشته است و در پی ایجاد بسترهای لازم برای این کار است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی ادامه گفت:

با توجه به فشارهای اقتصادی از طریق تحریم‌های ظالمانه دولت آمریکا و نیاز به ابزاری برای تبادل مالی میان کشورهای دوست و دارای روابط تجاری گسترده با کشور برنامه ایجاد ارز ملی مشترک در دستور کار قرار گرفت که این ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی گسترش پیدا کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *