احتمال افزایش قیمت بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

احتمال افزایش قیمت بیت کوین

احتمال افزایش قیمت بیت کوین ،به گفته‌ی تحلیلگران بلومبرگ در ۲۲ ژانویه، پارامترهای کلیدی تکنیکال نشان می‌دهند که بیت کوین ممکن است به یک کف قیمتی برسد و سپس در کوتاه مدت افزایش قیمت شدیدی داشته باشد.

شاخص تکنیکال GTI یا (Global Strength Technical Indicator) بیت کوین در حال حاضر در سطح ۳۵.۶ قرار گرفته ، این سطح نزدیک سطوح اشباع فروش و پایین‌ترین میزان از دسامبر سال ۲۰۱۸ است. پارامترها نشان می دهد که، این ارز دیجیتال، حمایت قدرتمندی از محدوده ۳,۰۰۰ تا ۳,۱۰۰ دلار دارد و در حدود ۳,۵۰۰ دلار تثبیت می شود.

بلومبرگ احتمال یک افزایش قیمت کوتاه مدت را بر اساس شاخص سیگنال‌های GRI VERA می‌دهد. شاخص VERA مخفف عبارت تئوری تنظیم شده‌ی نسبیت انفجار نوسان (Volatility Explosion Relatively Adjusted theory) است که برای شناسایی الگوها در چندین دوره‌ی زمانی به استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: قیمت بیت کوین می‌تواند به ده میلیون دلار برسد

بیت کوین به تازگی از نوار حد پایین شاخص VERA گذشت و به سرعت در بالای آن خود را بازیابی کرد. رفتاری که به گفته بلومبرگ نشان دهنده احتمال ادامه افزایش قیمت در کوتاه مدت است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با رشد روزانه ۱.۱ درصدی با قیمت حدود۳,۶۰۰ دلار معامله می‌شود. ارزش این دارایی، همچنان بیش از ۸۰ درصد پایین‌تر از بالاترین قیمت‌‌ ثبت شده یعنی ۲۰,۰۰۰ دلار است که در دسامبر ۲۰۱۷ به آن رسیده بود.

هفته‌ی گذشته سرمایه‌گذار و کارآفرین انگلیسی Alistair Milne پیش‌بینی کرد که رشد قیمت بیت کوین احتمالا دوباره تکرار می‌شود و حتی رکورد قبلی را هم خواهد شکست:

احتمال اینکه بیت کوین دوباره به بالاترین رکورد قیمت خود برسد و بعد از آن افت نکند وجود دارد. هر موجی از مقبولیت، می‌تواند منجر به افزایش قیمتی بیش از قبل شود.

روز گذشته، آدنا فریدمن مدیرعامل و رئیس نزدک، استدلال کرد که برای تکامل بیت کوین و ارزهای دیجیتال به شکلی کاربردی‌تر، قابل‌ استفاده‌تر و با ارزشی پایدارتر، شفافیت قانونی و مدیریت برای این بخش مورد نیاز است.

احتمال افزایش قیمت بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *