اتریوم کلاسیک etereum classic
معرفی ارزهای دیجیتال

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic)

اتریوم کلاسیک :

قبل از اینکه تعریفی از اتریوم کلاسیک داشته باشیم باید تاریخچه کوتاهی از ماهیت شبکه Ethereum بیان کنیم:

در شبکه Ethereum دو نوع ارز وجود دارد:

1 : Ethereum

2 : Ethereum Classic

اتریوم کلاسیک

توکن شبکه Ethereum اتر (Ether) نام دارد که با نام اختصاری ETH شناخته می‌شود و برای داد و ستد و پرداخت کارمزدها و خدمات محاسباتی در شبکه Ethereum مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

اما ارز مورد بحث ما اتریوم کلاسیک ، که به اختصار آن را ETC می نامند، در واقع بلاک چین جدا شده‌ ای است که در نتیجه هاردفورک DAO (یکی از هارد فورک های شبکه اتریم) ایجاد شد و قصد داشت تا یک ابزار بر پایه شبکه اتریم طراحی کند که توسط آن، پروژه‌ای دیگر در این اکوسیستم بتوانند با توافق جمعی سرمایه جذب کنند.

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) یک ارز دیجیتال متن باز و دارای پلتفرم محاسباتی همتا به همتا است که بر پایه فناوری زنجیره بلاک و کد های اتریم ساخته شده است. اتریوم کلاسیک (ETC) یک توکن به نام Ethereum Classic ارائه می کند که برای پرداخت هزینه محصولات، خدمات و هزینه تراکنش در قرارداد های هوشمند توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرد.

اتریوم کلاسیک

 

اتر کلاسیک در حال حاضر چهار گسترش دهنده دارد که البته هر کسی می تواند به این تیم بپیوندد. درست مانند اتر ، اتر کلاسیک توسط جامعه ای متن باز پشتیبانی می شود .

در آخر می توان این ارز دیجیتال را پرچم دار آینده در معادلات ارزهای دیجیتالی دانست .

کیف پول اتریوم کلاسیک

LEDGER NANO S : می توان گفت بهترین راه برای نگهداری صندوق ETC شما این کیف پول سخت افزاری است . این کیف پول سخت افزاری از ارزهای  BTC , ETH , ETC , XRP پشتیبانی می کند که این خود مزیت بزرگی است . کیف پول های سخت افزاری می توانند حداکثر امنیت را فراهم کنند.

CLASSIC ETHER WALLET همه ی کسانی که با Ethereum آشنایی دارند با MyEtherWallet ، که یک پلت فرم برجسته بین کاربران ETH هست ، آشنا هستند . باکس Ethereum Classic از این پلت فرم به عنوان کیف اتر استفاده می کند و ویژگی های مشابه را ارائه می دهد. کاربران می توانند از Wallet کلاسیک اتر از طریق مرورگر وب دسترسی داشته باشند و یا بر روی کامپیوتر خود برای امنیت بیشتر اجرا کنند.

MIST : کیف پول رسمی اتریوم ، این کیف پول خاص در حال حاضر توسط بنیاد Ethereum توسعه داده شده است، اگرچه یک نسخه متفاوتی توسط توسعه دهندگان Ethereum Classic وجود دارد. کیف پول Mist قابلیت های فراوانی را فراهم می کند و خوب است که این پیشنهاد شناخته شده را نیز در اختیار کاربران Ethereum Classic قرار دهد.

JAXX : توسط یک شرکت کانادایی به نام Decentral ارائه شده است که دارای امکانات امنیتی زیادی است.این کیف پول قدرتمند از محبوبیت بالایی در اتریوم کلاسیک ، برخوردار می باشد .

ETHECORE PARITY : این کیف پول خاص توسط Gavin Wood و تیم او توسعه داده شده و از Ethereum و Ethereum Classic پشتیبانی می کند.

2 پاسخ به “اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic)

  1. سلام
    اسم یه ولت بگید که بشه توش اتریوم کلاسیک اکسچنج کرد به ارزهای دیگه
    چند تا ولت دانلود کردم نمیدونم چرا نمیشه
    مثل اکسودوس گرینه اکسچنج اتریوم کلاسیک سفید شده و نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *