آینده برنامه های dapps
اخبار ارز دیجیتال

آینده برنامه های dapps

آینده برنامه های dapps : خالق دوج کوین از طرفدارن برنامه های dApps در یک سخنرانی اعلام کرد : فضای تمرکززدایی نیازمند دیدگاههای جدیدی است.

جکسون پالمر، خالق دوج کوین و توسعه‌دهنده در شرکت آدوبی، اظهار داشت که توسعه‌دهندگان جامعه ارز دیجیتال باید راهی برای تشویق کاربران برای مهاجرت از سیستم‌های متمرکز به برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) پیدا کنند.

برنامه ها و سیستم های غیرمتمرکز نسبت به پلتفرم های متمرکز در پردازش اطلاعات کارایی و بهره بری کمتری دارند. بر همین اساس، تشویق کاربران پلتفرم های متمرکز به استفاده از برنامه های غیرمتمرکز می تواند امری به مراتب دشوارتر از ساخت و توسعه پروژه های غیرمتمرکز باشد.

پالمر در این باره گفت:

به عبارتی دیگر، طرز تفکر «تو بساز و آن‌ها به سمتش خواهند آمد» برای بلاک چین X دیگر پاسخگو نیست. چرا که فرض اولیه این طرز تفکر بر این پایه استوار است که کاربران از نسخه متمرکز ناراضی هستند و علاوه بر این حاضرند هزینه‌های گزاف انتقال به سیستم‌های غیرمتمرکز را نیز متحمل شوند.

نمونه‌هایی از گزینه‌های جایگزین موفق

محبوبیت بعضی برنامه‌های استور گوگل و اپل که بر پایه فعالیت کاربرانشان به آن‌ها پاداش می‌دهند، در حال افزایش یافتن است. برخی از این برنامه‌ها بر اساس شدت میزان فعالیت کاربران و برخی دیگر پس از انجام کارهای جزئی و تماشای تبلیغات، به کاربران خود پاداش می‌دهند.

آینده برنامه های dapps

این برنامه ها با داشتن توکن های خود، در یافتن کاربران موفق بوده اند اما نمی توان گفت اکثر برنامه ها در بحث بلاک چین به همین شکل می باشند. در حقیقت اکثر پروژه ها رویکرد بساز و آن‌ها به سمتش خواهند آمد را دارند.

برای مثال، توجه به صرافی‌های غیرمتمرکز در سال ۲۰۱۷ به نقطه‌ای رسید که بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال، اعلام کرد که قصد راه‌اندازی یک صرافی غیرمتمرکز را در آینده دارد.

آینده برنامه های dapps

با این حال طبق اطلاعات سایت Dapp Radar سه صرافی برتر غیرمتمرکز IDEX ، ForkDeltra و Bancor که بر روی پروتکل اتریوم بنا نهاده شده‌اند، روزانه کمتر از ۴,۰۰۰ کاربر فعال دارند و حجم معاملات آن‌ها با ۱۰۰ صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال نیز قابل مقایسه نیست.

خالق دوج کوین از طرفدارن برنامه های dApps

حجم معاملات روزانه و تمایل به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شاخص مانند بیت کوین و اتریوم افزایش یافته است و دلیل آن نیز نگاه کاربران به این ارزها به عنوان ذخیره ارزش است. بیت کوین، بدون آنکه تحت تاثیر بازار مالی وسیع قرار گیرد، توانایی حفظ ارزش را دارد.

پالمر در رابطه با این موضوع افزود:

در همین حال، ارزهای شاخص و یکه‌تاز نظیر بیت کوین و اتریوم بیشتر از اینکه به عنوان ارزهای واقعی برای برنامه‌های خرده‌فروش نظیر Robinhood استفاده شوند، از سوی مردم به عنوان ابزار سرمایه‌گذاری پذیرفته شده‌اند. پس بسیاری از مردم بیت کوین و اتریوم را به چشم BTC و ETH و همانند سهام بورس می‌بینند.

تاکنون جامعه توسعه‌دهندگان متن‌باز اتریوم در حال کار بر روی برای پروتکل‌هایی نظیر شاردینگ (Sharding) و پلاسما (Plasma) بوده تا راه‌حلی برای مشکلات مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم ارئه دهد.

آینده برنامه های dapps

همچنین برنامه‌های غیرمتمرکز نیز باید از نظر رابط کاربری و ظاهر برنامه به طور قابل توجهی ارتقا یابند تا پروسه انتقال از سوی سیستم‌های متمرکز به سوی سیستم‌های جایگزین غیرمتمرکز امری شدنی به نظر برسد.

همینطور متصدیان برنامه‌های غیرمتمرکز نیز باید راهی برای تشویق کاربران برای استفاده از این برنامه‌ها پیدا کنند؛ امری که مرورگر Brave با ترغیب کاربران با توکن‌های BAT در حال انجامش است.

آینده برنامه های dapps

در ماه جولای، تیم این مرورگر اعلام کرد که تعداد کاربران فعال ماهانه‌اش از 3 میلیون نفر عبور کرده و این مرورگر به پراستفاده‌ترین برنامه غیرمتمرکز بین تمامی dApps ها تبدیل شده است.

(آینده برنامه های dapps)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *