رشد انفجاری
اخبار ارز دیجیتال

آیا بیت کوین وارد چهارمین مرحله رشد انفجاری خود شده است؟

پیتر برانت (Peter Brandt) معامله کننده و تحلیلگر معروف در توییت خود به این نکته اشاره کرد که احتمالا بیت کوین وارد چهارمین مرحله روند رشد انفجاری قیمت ( پارابولیک) شده است. اما ادعای وی بر چه اساسی است؟

پیتر برانت با بازنشر توییت رائول پال موسس و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گلوبال ماکرو (Global Macro Investor) و گروه ریل ویژن (Real Vision Group)، نمودار قیمت بیت کوین را به اشتراک گذاشت که همانند تصویر زیر می‌باشد. به عواملی خواهیم پرداخت که می‌تواند مبنای این تحلیل پیتر برانت برای رشد انفجاری قیمت بیت کوین باشد.

رشد انفجاری

اکنون بهترین زمان برای ورود به روند صعودی بیت کوین است

رائول پال (Raoul Pal) نظرات خاصی در مورد شکل گیری الگوی کنج (wedge) در نمودار قیمت بیت کوین بیان کرد. طبق اظهار نظرات پال، این الگو یک اندیکاتور مهم روند صعودی است. او به وضوح به این نکته تاکید می کند که بیت کوین می‌تواند به عنوان روشی بالقوه برای خروج از رکود باشد.

رائول پال نظرات خود را بر اساس سقوط رکودی شاخص کالای سیستم بانکداری اتحادیه اروپا و ژاپن بیان کرد.

او حتی نموداری ارائه کرد که نشان دهنده افت بازده خزانه داری آمریکا به ۴- درصد بود

رشد انفجاری

رابطه قوی قیمت موجودی به عرضه بیت کوین

با وجود اظهار نظرات مختلف در خصوص عدم تغییر عملکرد قیمت لایت کوین پس از هاوینگ (نصف شدن پاداش) و ارتباط آن با هاوینگ پیش روی بیت کوین، PlanB تحلیلگر معروف اشاره کرد که نتیجه گیری فوق درست نیست.

بیت کوین برخلاف لایت کوین رابطه موجودی به عرضه چشمگیری دارد و هاوینگ ماه می ۲۰۲۰ نیز هم چنان موضوع مرتبطی می‌باشد. این موضوع در مقابل، اثر مثبتی بر قیمت خواهد داشت.

رشد انفجاری

هرچند PlanB کاملا مشخص کرده است که مدل موجودی به عرضه بیت کوین قیمت این ارز دیجیتال را به هیچ وجه و در هیچ زمانی و هم چنین سطوح بالاترین و کمترین قیمت را نیز پیش بینی نمی‌کند.

چیزی که پیش بینی آن سخت است این است که بیت کوین در چه سطح قیمتی نوسان خواهد داشت. سرمایه گذار برجسته بیت کوین با نام Alistair Milne انتظار ندارد هنگامی که به نصف شدن پاداش ماینینگ نزدیک می باشیم بازار خرسی رخ بدهد.

مکس کایزر: قیمت بیت کوین به ۲۸۰۰۰ دلار می رسد

مکس کایزر با اشاره به تئوری بازی و اظهار نظر در مورد آخرین عملکرد هش ریت ماینینگ بیت کوین، قیمت این کوین را در توییتر خود ۲۸۰۰۰ دلار مشخص کرد.

رشد انفجاری

دلیل کایزر این است که براساس بازی تئوری پروتکل کدهای سخت، هش باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود.

هش ریت به میزان قدرت محاسباتی در شبکه بیت کوین اشاره دارد. هر چه میزان هش ریت در ثانیه بیشتر باشد، ماینرها باید توان و قدرت بیشتری را برای اعتبار سنجی و تایید تراکنش ها مصرف کنند.

همچنین هش ریت بیشتر در شبکه یعنی اینکه امنیت شبکه بالا است و میان کاربران قدرت ماینینگ غیرمتمرکز بیشتری وجود دارد.

طبق اطلاعات منتشر شده از Blockchain.com ، بیت کوین به بیشترین میزان هش ریت خود با مقدار ۸۴.۰۳۳.۱۷۷ تراهش بر ثانیه رسیده است.

این مقدار هش ریت در واقع یک رکورد جدید در تاریخ ۱۰ ساله بیت کوین است.

منبع:bitcoinist

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5597

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *