کنستانتینوپول
اخبار ارز دیجیتال

آپدیت های کنستانتینوپول و سنت پترزبورگ اتریوم در این هفته

طبق پست رسمی اتریوم، این هفته قرار است دو آپدیت شبکه اتریوم با نام کنستانتینوپول (Constantinople) و سنت پترزبورگ (St. Petersburg) اجرا شوند.

به صورت دقیق تر این آپدیت ها قرار است بر روی بلاک ۷.۲۸۰.۰۰۰ اتریوم اتفاق می افتد. انتظار می رود این بلاک در تاریخ ۲۸ فوریه استخراج شود. با توجه به ماهیت غیر قابل پیش بینی بودن فرآیند استخراج، ممکن است این آپدیت ها یک یا دو روز قبل یا بعد تاریخ برنامه ریزی شده اجرایی شوند.

این پست توضیح می دهد که دو نام جداگانه برای آپدیت ها گذاشته شده است تا مشخص شود این آپدیت ها جدا از هم می باشند ولی در یک رویداد ترکیب و قرار است در یک تاریخ ارائه شوند. هارد فورک کنستانتینوپول در ماه ژانویه به دلیل آسیب پذیری امنیتی به تاخیر افتاده بود.

کنستانتینوپول چندین بهبود برای این پلتفرم به ارمغان می آورد وهمچنین بمب سختی و کاهش جایزه بلاک اتریوم با این آپدیت امکان پذیر خواهند شد.

بمب دشواری یک ویژگی است که به منظور جلوگری از فعالیت ماینرها در بلاک چین اتریوم بعد از بروزرسانی و تغییر الگوریتم شبکه از PoW به PoS جلوگیری می کند.

بروز رسانی کنستانتینوپول بمب سختی را به مدت ۱۲ ماه به تاخیر می اندازد که به آن عصر یخبندان نیز می گویند. برای فرایند استخراج نیز، کنستانتینوپول ویژگی با نام thirdening به همراه خواهد داشت. این ویژگی پاداش بلاک را برای هر ماینر از ۳ به ۲ اتر کاهش می دهد.

کنستانتینوپول همچنین ویژگی Create2 را به همراه خواهد داشت که در ابتدا شایعه شد این ویژگی باعث انجام حمله یا هک بر روی شبکه می شود. سپس ویتالیک بوترین این نگرانی ها را رد کرد.

آپدیت دیگر سنت پترزبورگ (St. Petersburg) است و قرار است تا آپدیت پیشین یا پروپوزال بهبود اتریوم ۱۲۸۳ را از شبکه آزمایشی اتریوم پاک کند.

منبع:cointelegraph.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *