آلت کوین
اخبار ارز دیجیتال مقالات

آلت کوین های برتر 2019

معرفی آلت کوین های برتر 2019 ،با گذراندن یک سال بازار خرسی یا bear market در بازار رمز ارزها ، خود را قوی تر از قبل می یابیم. با توجه به ساختار زیربنایی و در هم آمیختن ارز مجازی با جامعه با سرعتی فزاینده، چشم انداز بلند مدت روشن است. Bitcoin، blockchain و cryptocurrency اینجا هستند تا ماندگار شوند.

برای درک بهتر توجه شما را به این دو نمودار جلب می کنم که به ترتیب نمودار اول میزان رشد دستگاه های ATM بیت کوین و ارزهای دیجیتال است و نمودار دوم میزان رشد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال.

آلت کوین

Cryptocurrency ATMs worldwide 2014–2019
آلت کوین
نمودار رشد سرمایه گذاری در بلاک چین و ارزهای دیجیتال

در میان این همه رکود، جدال، ترس، عدم اطمینان و شک این مهم است که بر فرصت های بلند مدت که می توانیم در آینده داشته باشیم تمرکز کنیم. ما در حال تجربه پدیده ای هستیم که می تواند بزرگترین انتقال ثروت در تاریخ را شکل دهد.

لیست آلت کوین های برتر

اگر شرط بسته اید که ارزش Bitcoin بالا می رود، می توانید در مورد آلت کوین های دیگر که با آن به بالا کشیده می شوند نیز شرط بندی کنید. همه چیز طراحی، سرپرستی و آزمایش شده است میدان نبرد برای شما آماده است، در اینجا 20 آلت کوین برتر 2019 و بعد از آن معرفی شده اند.

آلت کوین (altcoin) چیست

شماره 1: Ethereum

آلت کوین

Ethereum، که مغز متفکر آن ویتالیک بوترین بود، برای اولین بار در سال 2015 به فضای ارزهای رمز نگاری شده معرفی شد. این آلت کوین، اولین ارز رمز نگاری بود که به قرارداد های هوشمند اجازه گسترش می داد؛ در حالی که به طور همزمان به دلیل ماهیت آسانِ ایجاد توکن های ERC-20، هیجان ICO را نیز در اواخر سال 2017 تحریک کرد. Ethereum احتمالا بیشترین تأثیر را بر بازار ارز های دیجیتال در کنار بیت کوین دارد و جزو آلت کوین هایی است که ماندگار خواهند بود.

شماره 2: لایت کوین Litecoin

آلت کوین

خالق لایت کوین جوانی چینی به نام چارلی‌ لی است. او که کارمند سابق گوگل و کوین بیس بوده است، در سال ۲۰۱۱ با تغییرات بزرگی که در پروتکل بیت کوین ایجاد کرد،‌ شبکه لایت کوین را به دنیا معرفی کرد.هدف لایت کوین ایجاد ارزی برای مقاصد روزمره تر و ارزان تر از بیت کوین بود. توجه شما را به این جمله جهانی در ارزهای دیجیتال معطوف می کنم که : میتوان گفت اگر بیت کوین طلا باشد،‌ لایت کوین نیز در بازار ارزهای رمزنگاری شده معادل نقره است.

Block Reward یا پاداش استخراج لایت کوین در سال 2019 به نصف خواهد رسید که این فاکتور در کنار امضای تفاهم نامه بین لایت کوین و بیم کوین (Beam coin) برای استفاده از تکنولوژی میمبل ویمبل و تراکنش های مخفی می تواند سکوی پرتابی باشند برای رشد قیمت این ارز دیجیتال در سال 2019.

شماره 3: مونرو Monero

آلت کوین

مونرو، اولین سکه امنیتی است که به فضای ارز های دیجیتال وارد شد، مونرو اولین بار در سال 2015 معرفی شد. آلت کوین انتخابی کاربران دارک وب (dark web) ، با توجه به امضای تراکنش خلاقانه و آدرس های مخفی که اجازه می دهد تا معاملات آن غیر قابل شناسایی باشد.این آلت کوین، یکی از امن ترین آلت کوین ها در کنار بیت کوین است که قالیت استخراج دارد.

شماره 4: Ripple

آلت کوین

Ripple، یک “سکه بانکی” / شبکه انتقال پول بین بانکی جهانی است که آزمون زمان را پشت سر گذاشته و در سال گذشته، یکی از قوی ترین آلت کوین ها برای قرار گرفتن در برابر بیت کوین بوده است. شبکه غیر متمرکز ریپل ادعا می کنند که بانک مرکزی قادر به صرفه جویی به میزان نزدیک به 3.76 دلار در هر معامله است. Ripple با مشارکت بیش از 100 موسسه مالی در سراسر جهان، به عنوان یکی از بحث بر انگیز ترین ارز های دیجیتال در فضای ارز های رمزینه شده، جایگاه خود را باز کرده است.

شماره 5: ChainLink

آلت کوین

Link، یک سیستم اوراکل غیر متمرکز است که قصد دارد تا داده های بلاک چین را با زیرساخت های موجود در بلاک چین ادغام کرده تا برای قراردادهای هوشمند استفاده شوند. این ارز مجازی، یکی از قوی ترین بازیگران رکود بازار یا بازار خرسی 2018 بوده است. این آلت کوین در حال حاضر با SWIFT کار می کند، که یک پلت فرم جهانی برای خدمات مالی است و توسط بیش از ده ها هزار نهاد در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. LINK خود را به عنوان یک نیروی قابل اتکا نشان داده است.

شماره 6: سکه Binance BNB

آلت کوین

سکه Binance سوخت اکسچنج Binance به حساب می آید . Binance معتبر ترین اکسچنج آلت کوین در حوزه ارزهای رمز گذاری شده و آلت کوین است. Binance در اواخر سال 2017 توسط بنیان گذار و مدیر عاملش، Changpeng Zhao (همچنین به عنوان CZ شناخته می شود) وارد صحنه رقابت بین صرافی های ارزهای دیجیتال شد و در حال حاضر بزرگترین صرافی از نظر حجم معاملات روزانه است.
کسانی که این توکن (BNB) را در صرافی بایننس نگهداری می‌کنند، می‌توانند با هزینه کارمزد کمتری ترید کرده و یا پاداش‌هایی از طریق این صرافی داشته باشند. یا در رای گیری انتخاب توکن ها به این صرافی شرکت کنند. جدیدا نیز صرافی بایننس این امکان را برای دارندگان BNB فراهم کرده است که با داشتن BNB می توانند در ICO هایی که از طریق binance launchpad توزیع می شود شرکت و اقدام به خرید از ICO مورد نظر کنند. در این موارد میتوان از توکن بیت تورنت BTT نام برد که از طریق binance launchpad توزیع شد.

دلایل خوبی وجود دارد برای این که، CZ یکی از دوست داشتنی ترین افراد در این صنعت باشد. تعامل او با جامعه، یا حس شوخ طبعی او، شلوارک هایی که او برای کنفرانس ها می پوشد، اخلاق کاری بلندپروازانه اش، فداکاری، اعتقاد و اعتماد او در مورد آینده آلت کوین ها، و یا ظاهر خوب و خیره کننده اش ویژگی های خاص او هستند.

شماره 7: کاردانو Cardano

آلت کوین

کاردانو، آلت کوین ساخته شده توسط یک تیم جهانی از دانشگاهیان و مهندسان برجسته به رهبری چارلز هاکینسون، یک پلتفورم تکنولوژیکی است که قادر به اجرای برنامه های مالی ساخته شده در لایه ها است تا انعطاف پذیری سیستم را فراهم کند. در دراز مدت، یک لایه پرداخت و واریز همراه با یک لایه محاسباتی جداگانه برای مدیریت قراردادهای هوشمند ساخته خواهد شد. کاردانو همچنین برنامه های غیر متمرکز را اجرا خواهد کرد.

کاردانو یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که مانند اتریوم قابلیت ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند را دارد . با این تفاوت که امنیت کاردانو با استفاده از معماری چند لایه تامین شده است.

چارلز هاکینسون یکی از اعضای اولیه ساخت اتریوم در کنار ویتالیک بود

کاردانو با هدف اجرای قراردادهای هوشمند، برنامه های غیر متمرکز، زنجیره های جانبی و محاسبات چند جانبه توسط شرکت توسعه بلاک چین به نام (Input Output Hong Kong (IOHK ایجاد شد و توسط Charles Hoskinson، یکی از بنیانگذاران BitShares و Ethereum ، اداره می شود.

شماره 8: Stellar Lumens

آلت کوین

آلت کوین Stellar Lumens، که توسط جید مک کالب، بنیانگذار قبلی Ripple تاسیس شده است، زیرساخت های متن باز و پرداخت های توزیع شده ای است که برای ارائه خدمات انتقالی چند ارزه (Multi Currency) بین المللی و ارزان تلاش می کند. با وجود همکاری با IBM، اکوسیستم آلت کوین Stellar به سرعت در حال رشد است.

شماره 9: ترون Tron

آلت کوین

آلت کوین ترون (Tron) قصد دارد یک سیستم سرگرمی محور غیر متمرکز بسازد، اینترنت را غیر متمرکز کند و داده ها را به دست مردم منتقل کند. این آلت کوین توسط جاستین سان بنیان گذاری شده و مدیریت می شود. او که به خاطر تکنیک های بازاریابی و فروش مبتکرانه اش همواره مورد انتقاد قرار گرفته، با مدیریت خود توانسته است ایده خلاقانه اش را (Tron) به ده آلت کوین برتر برساند. با این شرایط، تقریبا احمقانه است که روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری نکرد!

شماره 10: Ravencoin

آلت کوین

آلت کوین Ravencoin، یک شاخه متن باز و مبتنی بر جامعه از بیت کوین است که بدون هیچگونه premine یا ICO به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های توکنی شده یا رمزنگاری شده و قابل تنظیم را منتشر کرده، ردیابی کنند و انتقال دهند. با استفاده از رویکرد “Tokenize the world”، این آلت کوین به کاربران اجازه می دهد که هر چیزی از سهام گرفته تا حتی یک جوراب! را توکنزیه کنند، و این امکان را فراهم می کند که مالکیت و یا سهم از تمام دارایی های ملموس و غیر ملموس، قابل تقسیم کردن باشد. “شما نمی توانید یک ماشین را دانلود کنید” خوب …… دوباره فکر کنید، احتمالا امکان پذیر است!

شماره 11: Holochain

آلت کوین

آلت کوین Holochain یک “بلاک چین توزیع شده” است. این یعنی چی؟ خوب، اساسا هر گره در شبکه قادر به اجرای زنجیره خودش است که اجازه می دهد داده ها در شبکه ذخیره و توزیع شوند. بلاک چین توزیع شده اجازه می دهد که معاملات بدون گرفتن تأیید از کل بلاک چین، تایید شوند. در تئوری، این فرآیند اجازه می دهد که تراکنش سریع تر شود و شبکه بتواند بسیار مقیاس پذیر تر از بلاک چین های فعلی باشد. Holochain قصد دارد اینترنت را با تمرکززدایی، مقیاس پذیری، سرعت و مالکیت داده ها پیش ببرد.

شماره 12: پاندی ایکس Pundi-x

آلت کوین

آلت کوین Pundi X در تلاش است تا زیر ساخت های معاملات خرده فروشی فعلی را اصلاح کند. Pundi X با تلاش برای ترویج مشارکت مالی، غلبه بر مسائل مربوط به مبادلات ارزی خارجی و کاهش مسائل بی ثباتی ارز Fiat، معیاری برای ایجاد و توزیع سخت افزاری است که معاملات cryptocurrency را در سراسر جهان انجام می دهد. آلت کوین Pundi X با ایجاد “Function X”، به عنوان اولین تلفن همراه بلاک چین در جهان، همراه با بیش از 5000 دستگاه XPOS که قادر به انجام معاملات ارزهای دیجیتال در جهان است، در سراسر جهان توزیع شده است و در تلاش است تا شکاف بین خرده فروشان و مصرف کنندگان را از بین ببرد.

شماره 13: Tomochain

آلت کوین

آلت کوین Tomochain (همچنین به عنوان fomochain شناخته می شود) به رهبری Long Vuong (از بنیان گذاران NEM) یک شبکه هوشمند مبتنی بر قرارداد است که مستر نود ها، sharding، مبادلات اتمی، حاکمیت، مقیاس پذیری، تاییدهای 2 ثانیه ای و به طور بالقوه کیف پولِ را با هم ترکیب می کند (sharding فرآیند تجزیه یک قطعه بزرگ از اطلاعات دیجیتال به قطعه های کوچک تر است).

TomoChain یک بلاک چین عمومی و غیر متمرکز است که برای برنامه های غیر متمرکز و قراردادهای هوشمند ساخته شده؛ و این آلت کوین در حقیقت یک اسب سیاه است که قربانی نداشتن آشنایی و دسترسی سرمایه گذاران است، در حال حاضر اکسچنج Kucoin مدعی عنوان بالاترین حجم مبادله Tomochain است.

شماره 14: Waltonchain

آلت کوین

Waltonchain یا زنجیره ی والتون، یک آلت کوین است که بعد از این که چارلی والتون (مخترع تکنولوژی RFID) تلاش کرد تا فن آوری بلاک چین را برای ادغام IOT با RFID استفاده کند تا تدارکات، کارایی و شفافیت برای زنجیره های عرضه (supply chains) را بهبود ببخشد، به این نام، نامیده شد. زنجیره های زنجیره یا Sub chain ها را می توان بر روی بلاک چین Walton ایجاد کرد و با استفاده از تکنولوژی متناسب با هر کسب و کار و به تناسب نیازهای خود، سفارشی کرد. همچنین شایع شده است که زنجیره ی Walton، تجهیزات استخراج ASIC خود را ایجاد می کند.

شماره 15: زی کش Zcash

آلت کوین

ZCash، یک آلت کوین یا سکه امنیتی است که توسط زوکو Zooko، که یک توسعه دهنده است ایجاد شده است؛ گفتنی است این آلت کوین از ZK-SNARK بهره برداری می کند. zk-SNARK ها اجازه می دهند تا معاملات در حالی که هنوز توسط شبکه تأیید می شوند، به طور کامل محافظت و رمزگذاری شوند. رگولاتورها بیشتر به Z-Cash وابسته هستند به این دلیل که کاربران توانایی تشخیص جنبه های خاصی از تراکنش ها برای اهداف حسابرسی را دارند و این سبب می شود که این آلت کوین برای معاملات B2B گزینه ی مناسبی باشد.

زی کش (Zcash) با نماد اختصاری ZEC یکی دیگر از ارزهای دیجیتال است که با هدف ایجاد یک ارز دیجتال با قابلیت مخفی بودن تراکنش ها و در نتیجه افزایش حفظ حریم خوصوصی کاربران ایجاد شد.

شماره 16: ویوز WAVES

آلت کوین

WAVES، که یکی از سریعترین، ارزانترین و ساده ترین مبادلات غیر متمرکز در فضای آلت کوین ها است، یک پلت فرم بلاک چین است که اجازه می دهد تا توکن های سفارشی بلافاصله و بدون هیچ هزینه ای ایجاد شوند. شبکه WAVES با پیاده سازی آدرس های چندگانه، ثابت کردن توکن، مبادلات اتمی، رای گیری و اوراکل ها، تلاش می کند تا با اترئوم از نقطه نظر تولید سکه، رقابت کند و نیز تلاش می کند تا سهمی از هیجان ICO بازار به دست آورد.

شماره 17: کمودو Komodo

آلت کوین

Komodo، یکی از پیچیده ترین بلاک چین های همه کاره (all-in-one)، یک فن آوری پیشرفته، نوآورانه و قاطعانه در اکوسیستم است. تمام پروژه های ساخته شده در پلت فرم کمودو، بلاک چین های بومی خود را دریافت می کنند در حالی که همزمان دارای گزینه ای برای هماهنگی با سایر بلاک چین ها در شبکه هستند تا به عنوان یک زنجیره واحد عمل کنند. برای افزایش قابلیت همکاری، Komodo همچنین قراردادهای هوشمندانه ای را در بر می گیرد که امکان انتقال مقادیر بین بلاک چین ها را بدون انجام مبادله یا تجارت فراهم می کند. مهم تر از همه این ها، و حتی هدف یک میلیون تراکنش در ثانیه، یکی از جالب ترین ویژگی های آلت کوین کمودو این است که مکانیسم اثبات کار تاخیری را ارائه می دهد (Proof of Work یا اثبات کار، به شیوه ای از استخراج گفته می شود که در آن فرآیند کامپیوتری، ثبت و تایید اطلاعات بر روی بلاک چین انجام می گیرد). برای حفاظت در برابر 51٪ از حملات، Komodo پشتیبان گیری از بلاک چین KMD را بر روی شبکه بیت کوین از طریق یک فرایند به نام notarization و یا تایید صحت، تأمین می کند. با استفاده از این روش، شبکه KMD در حال حاضر وابسته به BTC است و به اندازه شبکه BTC امن است. آلت کوین کمودو در حال پیشرفت است و با یک به روز رسانی جدید، قطعا یک پروژه بسیار بزرگ خواهد شد که باید آن را تحت نظر داشته باشید.

شماره 18: Quant

آلت کوین

شبکه کوانتوم یا آلت کوین Quant که در اوت سال 2018 راه اندازی شد، تلاش برای حذف موانع برای شرکت ها، توسعه دهندگان و کسب و کار است تا از فن آوری های بلوچین استفاده کنند. Quant بر روی Overladger، یک سیستم عامل بلاک چین ساخته شده است که بلاک چین ها را به یکدیگر متصل می کند، در حالی که همزمان بلاک چین ها را به شبکه های موجود متصل می کند تا ایجاد برنامه های چند زنجیره ای (mApps) را در ابعاد اینترنتی آسان تر کند.

شماره 19: VEO

آلت کوین

Amoveo یکی از جالبترین پروژه ها در فضای آلت کوین ها است. Amoveo توسط Zack Hess، یکی از بنیانگذاران Augur ایجاد شده و توسط جامعه هدایت می شود. Amoveo یک پلت فرم پیش بینی بازار است که از VEO به عنوان توکن داخلی آن استفاده می کند. پلت فرم آلت کوین amoveo یک شکل جدیدی از یک سیستم Futarchy است. Futarchy ایده ای است که بازار های پیش بینی استفاده می کنند تا تعیین کنند که کدام سیاست مثبت ترین تاثیر را خواهد داشت. این ایده در حقیقت راهی برای شهروندان است تا با cash یا پول نقد خود به تصمیمات سیاسی رای دهند. در کنار بازارهای پیش بینی، Amoveo قصد دارد امکاناتی فراهم کند تا قراردادهای سرمایه گذاری و بیمه ها به همراه مشتقاتشان، با قراردادهای هوشمند ایجاد شوند.

شماره 20: آرگو Aergo

آلت کوین

آلت کوین Aergo، که با پشتیبانی استارت آپ Blocko، بلاک چین تجاری سامسونگ، توسعه یافته است، یک پلتفورم متن باز است که به کسب و کار ها اجازه می دهد برنامه های کاربردی و خدمات را با استفاده از زیرساخت های انعطاف پذیر و مبتنی بر پلاکین به همراه اشتراک گذاری داده ها در یک اکوسیستم مورد اعتماد و توزیع شده پشتیبانی کنند و توسعه دهند. Blocko در حال حاضر با Hyundai-Kia Motors کار می کند تا به کاهش هزینه ها و افزایش امنیت مدیریت اسناد کمک کند.

شماره 21: تتا THETA

آلت کوین

تتا، یک آلت کوین و یک شبکه توزیع محتوای غیر متمرکز ایجاد شده توسط Mitch Lui، یکی از بنیانگذاران Sliver.TV است و توسط بنیان گذاران یوتیوب و Twitch توصیه می شود تا این امکان را فراهم کند که اعضای شبکه با به اشتراک گذاشتن پهنای باند خود، درآمد کسب کنند. تتا در حال حاضر با Media Giants کره جنوبی همکاری می کند تا فناوری خود را برای شبکه های انتشار ویدئو در سراسر جهان پیاده سازی کند و اقتصاد اشتراک گذاری پهنای باند را ایجاد کند.

شماره 22: گرین Grin

آلت کوین

گرین یک نوع از پیاده سازی کریپتوکارنسی است که با توجه به پروتکل میمبل ویمبل (MimbleWimble) طراحی شده است. گرین طراحی شده است برای ایجاد قابلیت حریم خصوصی و حل مشکل مقیاس پذیری ارزهای دیجیتال. توصیف گرین از یک دیدگاه فنی شامل همپوشانی قابل ملاحظه ای با میمبل ویمبل است. گرین هر کسی را قادر به انجام معاملات یا ذخیره پول مدرن می کند بدون این که آن شخص از هرگونه کنترل و نظارت خارجی و یا یک سری تبعیض ها ترسی داشته باشد.این پروژه طوری طراحی شده است که نه فردا بلکه در چند دهه ی آینده مورد استفاده قرار گیرد. در واقع گرین خواهان این است که توسط همه افراد بدون در نظر گیری مرزها ,فرهنگ ها ,توانایی و یا دسترسی شان استفاده شود. حفظ کامل حریم خصوصی ،متن باز بودن، آشکار بودن گرین و مقیاس پذیر بودن آن را می توان سه فاکتور مهم این ارز دیجیتال بیان کرد. یکی دیگر از نکات قابل تاکید گرین مقدار ساپلای ان است که هرچند ساپلای این ارز دیجیتال نامحدود است اما تیم گرین بنا به درخواست بازار (عرضه و تقاضا) آن را مدیریت کرده و در زمان نیاز اقدام به آزاد کردن و توزیع مقداری دیگر از ساپلای گرین می کند که این امر خود به تنهایی می تواند عاملی باشد برای تغییرات شدید قیمت. (سیاستی که به قطره چکانی معروف است)

شماره 23: بیم کوین بیم‌کوین BEAM

آلت کوین

بیم ابتدا در اول ژانویه راه‌اندازی شد و اولین پیاده‌سازی کامل میمبل‌ویمبل بود که اجرا می‌شد و پس‌ازآن گرین چند هفته بعد اجرا شد. پروتکل بیم در C++ نوشته شده و نظریه اصلی میمبل‌ویمبل را با ویژگی‌های بیشتر توسعه داده است. در حال حاضر یک کیف پول GUI در سیستم‌عامل مک،‌ ویندوز و لینوکس برای کاربران در دسترس است.
توسعه بیم پس از گرین در مارس 2018 شروع شد و رویکرد ساختاریافته‌تری (همانند ZCash) نسبت به گرین داشت که تا حد زیادی به دلیل کمک‌های مالی اجتماعی و تیم اصلی توسعه‌دهندگانی بود که از طرح اولیه بر روی میمبل‌ویمبل کار می‌کردند. تمرکز بیم بر روی فراهم‌سازی ذخیره خصوصی ارزش و حرکت به‌سوی رویکردی کاربرپسند و تفکر استارتاپی است.
بیم Beam اخیرا با لایت کوین تفاهم نامه امضا کرده اند که از تکنولوژی تراکنش های مخفی و حفظ حریم خصوصی در شبکه لایت کوین استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *