مبادلات بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

آرژانتین قرارداد صادراتی با پاراگوئه را از طریق مبادلات بیت کوین تنظیم می کند

آرژانتین قرارداد صادراتی با پاراگوئه را با استفاده از مبادلات بیت کوین تنظیم می کند

کوین تلگراف اسپانیا روز پنج‌شنبه ۱۴ فوریه گزارش داد که کشور آرژانتین یک معامله‌ی صادراتی با پاراگوئه بر مبنای مبادلات بیت کوین انجام داده است.

در این قرارداد، پاراگوئه محصولاتی مانند آفت‌کش‌ها را از آرژانتین به ارزش ۷۱۰۰ دلار خریداری کرده و از ارزهای دیجیتال برای پرداخت هزینه ها استفاده کرد.

نحوه ایجاد مبادلات بیت کوین بین آرژانتین و پاراگوئه

به این صورت که این محصولات با بیت کوین خریداری شده و سپس به پزو آرژانتین تبدیل شد تا با صادرکننده از طریق واحد پول پزو تسویه حساب شود.

آرژانتین پروسه پرداخت ها را با همکاری شرکت آمریکای لاتین بیتکس (Bitex) که خدمات مالی و پرداخت از طریق بیت کوین (مبادلات بیت کوین) را پشتیبانی می کند، انجام داد.

به گفته‌ی مدیر بازاریابی شرکت بیتکس (Manuel Beaudroit) ، این شرکت بخشی از برنامه‌ی (Exporta Simple) دولت آرژانتین است که صادرات کالا و خدمات کمتر از ۱۵,۰۰۰ دلار را تسهیل می‌کند. بیتکس نیز به نوبه‌ی خود قصد دارد کارایی پرداخت‌های برون‌مرزی در چنین معاملاتی را کارآمدتر کند.

همانگونه که کوین تلگراف گزارش داد، بیتکس قبلا در یک پروژه‌ رمزنگاری که توسط بانک آرژانتینی Masventas اجرا شده بود نیز شرکت کرده است.Masventas در می ۲۰۱۸ اعلام کرد که قصد دارد جایگزینی برای سیستم پرداخت سوئیف بین بانک‌ها در سراسر جهان ایجاد کند و Bitex برای فراهم کردن اکوسیستم لازم برای پشتیبانی از معاملات بیت کوین در این پروژه منصوب شد.

طبق اخبار دیگر منتشر شده از آرژانتین ،در ماه جاری کارت حمل‌ونقل دولتی این کشور به نام (SUBE) ( Sistema Único de Boleto Electrónico ) که توسط 7 میلیون نفر در ۳۷ منطقه استفاده می‌شود پذیرش بیت کوین را آغاز کزده است.

در همین حال در پاراگوئه شرکت فناوری جهانی Bitfury کمپانی بزرگ بلاک چین و تولید‌کننده‌ی تجهیزات ماینینگ با شرکت تحقیقاتی بنیاد کامنز (Commons) واقع در کره‌ی جنوبی برای راه‌اندازی سرویس‌های ماینینگ همکاری کردند.

منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *